Boružėlės

Akimirkos iš šventinės „Mamyčių dienos“ popietės…

Gegužės 10 d. „Boružėlių“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Breivienė. Ji mokė vaikučius kaip reikia taisyklingai plauti rankas, o po to specialiu aparatu tikrino, ar vaikai švariai jas nusiplovė.

Atvirų durų savaitė

,,Toks arbatos gardumėlis“

 

2018-04-11d. ,,Boružėlių“ grupę aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Breivienė. Ji supažindino vaikus su vaistažolėmis, sveikatos stiprinimu ir apie vandens svarbą žmogui, gamtai, gyvūnams ir visai aplinkai.

Kovo 27 d. minima Tarptautinė teatro diena. Ta proga „Boružėlių“ grupės vaikai žiūrėjo spektaklį „Ežio namas“, kuriame vaidino lopšelio – darželio „Gluosnis“ auklėtojos. O vakare turėjome smagią popietę su vaikučių tėveliais. Visi drauge marginome, spalvinome, klijavome velykinius kiaušinius ir papuošėme Velykų medį.             Dėkojame taip gausiai susirinkusiems tėveliams ir atradusiems laiko pabūti drauge.

Kovo 25 d. – Gandro diena. Tą dieną pas „Boružėlių“ grupės vaikus atkeliavo gandras ir maža varlytė. Vaikai žaidė linksmus žaidimus ir bandė įminti mįsles.

Pirmieji pavasario požymiai

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS  2018-03-09

Gluosniečių žiemos olimpiada  2018-03-08

,,Sveikas maistas-sveikas vaikas“

2018-03-07 dieną, vaikus aplankė visuomenės sveikatos specialistė Audronė Breivienė.

 

Kaziuko mugė

Visą savaitę ,,Boružėlių“ grupės vaikai ruošėsi Kaziuko mugei. Pasiruošę prekybai stalą, ant jų dėjo įvairiausius pagamintus dirbinius: dailius suvenyrus, lankstinius iš popieriaus, darbelius iš įvairių karoliukų, kaspinėlių, gamtinės medžiagos. Taip pat kvepėjo ir skanumynais. Dėkojame tėveliams už pagalbą. Kovo 2-ą dieną vaikai dalyvavo lopšelio-darželio bendruomenės šventiniame renginyje, kur visus su gražia pavasario švente sveikino Kazytė ir Kaziukas. Vaikai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir daug malonių įspūdžių.

Atkurtai LIETUVAI-100 METŲ

2018 02 09 kartu su vaikais lipdėme spalvotus keksiukus.

2018 02 06 vaikus aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Breivienė, kuri teiravosi, ką vaikučiai labiausiai mėgsta valgyti. Taip pat papasakojo, kurioje rankytėje reikia laikyti peilį ir šakutę, kaip serviruoti stalą. Vaikučiai gavo paruoštus popieriaus lapus su indų trafaretais, kuriuose piešė savo mėgstamiausius valgius.

Kelias savaites ,,Boružėlių“ gr. vyko ,,Pažinimo, tyrinėjimų ir atradimų savaitė“. Kiekvieną dieną vaikai buvo skatinami  tyrinėti, ieškoti, bandyti ir patirti atradimo ir pažinimo jausmą. Kasdieninius reiškinius stengėsi pamatyti naujomis akimis ir, svarbiausia, įsitikinti, jog yra daug paprastų, nesudėtingų būdų išsiaiškinti, pažinti ir atrasti.

Š. m. sausio 8-19 dienomis „Boružėlių“ grupės vaikučiai keliavo po geometrinių figūrų pasaulį. Vaikai susipažino su kvadrato, trikampio, stačiakampio figūromis. Išmoko atskirti rutulį nuo apskritimo. Mokėsi grupuoti figūras pagal spalvą ir dydį, ieškojo grupėje atitinkamos formos daiktų.

Šią savaitę „Boružėlių“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuri papasakojo vaikučiams, kodėl reikia saugoti akytes. Parodė įvairių pratimų, skirtų akytėms.

Kalėdos kažkuo stebuklingos, užburiančios, o jų laukimas labai džiugus. O, kad švenčių laukti būtų smagiau, pasigaminome ,,Gerų darbų eglutę“. Mes mokomės ir stengiamės gerus darbus daryti kas dieną, bet ypatingai prieš Kalėdas juos daryti labai smagu. Vaikučių ir tėvelių gamintos Kalėdinės kepurės puošia darželio koridorius, primindami, kad tik drauge galime sukurti šventę sau ir kitiems. Gruodžio 19 d. dalyvavome Senių besmegenių šventiniame renginyje, kartu ieškojome Kalėdų senelio. Jis pakvietė visus, didelius ir mažus kartu pasilinksminti ir pasidžiaugti dovanomis. Š. m. gruodžio 20 d. salėje vyko grupės vakaronė.

„Boružėlių“grupę papildė nauji žaislai.

Spalvos ir spalviukai

Šią savaitę „Boružėlių“ grupės vaikai keliavo po spalvų pasaulį. Vaikai susipažino su spalvomis, atliko įvairias užduotėles, piešė, spalvino. Džiaugėsi iškritusiu pirmu sniegu. Penktadienį vaikai turėjo smagią popietę kartu su tėveliais. Daugiau nuotraukų facebook puslapyje.

Drabužėlių pilna spinta

Savaitės eigoje ,,Boružėlių“gr. vaikai kalbėjo apie rūbų panašumus ir skirtumus. Vaikai įsiminė, kad batus reikia apsiauti, paltą-apsivilkti, pirštines- užsimauti. Susipažino su tautiniais lietuvių liaudies rūbais.

Vienas ir daug

Šioje savaitėje ,,Boružėlių“gr. vaikai suprato, kad greta esančius daiktus galima skaičiuoti. Žaidė su daiktais, juos tapatindami, gretindami, lygindami. Pratinosi vartoti sąvokas: vienas, nė vieno, daug, mažai ir kt.

Aš pažįstu medį

Spalis-tikras rudens mėnuo. Jis ateina ne tik į sodus, daržus, bet ir į mišką. Vaikai pasakojo, kas atsitinka rudenį, kodėl medžių lapai, rudenį, pasikeičia. Džiaugėmės rudenėjančia gamta-rinkome medžių lapus, kaštonus, juos skaičiavome, lyginome. Visą savaitę, ne tik, kalbėjome, apie medžius, bet ir daug spalvinome, piešėme, lipdėme. Kartu su ,,Drugelių“ grupe suruošėme parodėlę ,,Rudenėjantis miškas“. Grožėtis tikrai buvo kuo, nes daug šilumos ir meilės įdėjo vaikų tėveliai ir patys mažieji. Labai džiaugėmės ,,Boružėlių“ ir ,,Drugelių“ gr. tėvelių kūrybiškumu bei darbštumu.

Rudenėlio išdaigos

Šioje savaitėje ,,Boružėlių“ grupės vaikai, sužinojo, kad ruduo atkeliauja ne tik į sodus, daržus, bet ir atneša niūrius rudeniškus orus.

 

Augu sveikas ir stiprus

,,Boružėlių“ grupės vaikai, nagrinėdami temą ,,Augu sveikas ir stiprus“ sužinojo ką reikia daryti, kad būtume sveiki ir stiprūs – valgyti daug daržovių, vaisių, sportuoti, laikytis asmens higienos. Stengėsi kultūringai elgtis prie stalo. Gaminome žaisliukus ,,Skraiduoliai“, spalvinome obuoliukus. Į svečius atėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuri papasakojo ir parodė, kaip ir kodėl reikia plauti rankas.

 

Š.m.rugsėjo 22d. dalyvavome akcijoje, skirtoje tarptautinei dienai be automobilio.

Aš, darželis, draugai ir šeima

Šiomis dienomis skatinome ir palaikėme vaikų domėjimąsi savimi bei greta esančiais draugais, bendraamžiais bei suaugusiais. Ugdomi bendravimo, bendradarbiavimo, praktinių problemų sprendimo, taikių ginčų, elementarūs savikontrolės įgūdžiai.