Nykštukai

 

 

MES – PIENIŲ JŪROJE 2018-05-11

DISKUSIJA  ,,ŠVARIOS RANKOS“

Š. m. gegužės 10 dieną grupėje svečiavosi visuomenės sveikatos specialistė Audrone Breivienė. Ji diskutavo su vaikais kaip teisingai reikia plautis rankas ir praktiškai tai parodė.

JOKŪBO GIMTADIENIS

Su ypatinga diena, kuri būna tik kartą metuose! Tegul pildosi svajonės.

ATSISVEIKINANT

Norime palinkėti jums dar pasidžiaugti bėgančiais per lauką spinduliais, kurie atneša gėlėtą vasarą. Nerūpestingai šokinėti pievų takeliais, statyti trapiausias smėlio pilis, pasisupti džiugioje vaikystės karuselėje. Tegul spalvota vaikystės pasaka dar nesibaigia ilgai ilgai…

AKCIJA ,,DOVANA MAMYTEI“

AMANDOS GIMTADIENIS

Linkime išmokti svajoti drąsiai, o visos gražiausios tavo svajonės lai išsipildo. Širdingiausi sveikinimai gimtadienio proga!

GYVYBĖ TEN KUR VANDUO

ĮSPŪDŽIAI IŠ MADRIDO

NYKŠTUKŲ GRUPĖS VAIKAI DRAUGAUJA SU MAŽAISIAIS DRAUGAIS 2018.04.05 

EMOS GIMIMO DIENA

Lai gyvenimas išpildys visus tavo norus ir viskas tau seksis gerai. Kad viskas pavyktų ir būtų tik taip, kaip tu nori labai! Sveikiname su gimimo diena!

,,BUDINKIM ŽEMĘ SPALVOTAIS ŽIEDAIS IR NUDAŽYKIM MARGUTĮ VISOKIAIS DAŽAIS“

Š. m. balandžio 3 dieną šventėme šv. Velykas. Vaikai linksmai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, šoko, rideno kiaušinius, žaidė tradicinius liaudies žaidimus. Ši nuotaikinga šventė bei tradicijų puoselėjimas suteikė vaikams daug džiugių emocijų ir nuteikė linksmai sutikti pavasarį. Nuoširdžiai dėkoju tėveliams padėjusiems surengti parodą „Velykinė puokštė ir margučių kraitelė sveikina pavasarį“.

GRUPĖS TRADICIJOS

Petra ir Smilte, būkit išdykę pievų drugiai, būkit upeliai, tiltai, keliai, būkit padangėj aukštoj vyturiai. Su gimtadieniu ! ! !

GANDRO DIENA 2018-03-26

ĮSPŪDŽIAI IŠ ITALIJOS

2018-03-22 dieną vaikai pamatė kaip gaminami makaronai Italijoje, juos ragavome, o paskui ir patys gaminome Lietuviškus makaronus kaip gamindavo mūsų seneliai.

SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018-03-19 – 2018-03-23

ŽEMĖS DIENA 2018-03-20

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS  2018-03-09

GLUOSNIEČIŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2018-03-08

TAUTOSAKOS DIENA 2018-03-07

KAZIUKO MUGĖS AKIMIRKOS

 

GRUPĖS TRADICIJOS

Vaikystė – tai margas drugelis, vaikystė – tai sapnas gražus. Ji lekia kaip lengvas vėjelis ir greitai skaičiuoja metus. Draugai ir auklėtojos nuoširdžiai sveikina Nerilę ir Domantą.

 KRISTUPO GIMIMO DIENA

Šią ypatingą dieną norim Tau padovanoti ypatingą dovaną – didelį būrį mylimų draugų, kurie atneš Tau tai, ko nori kiekvienas savo gimimo dieną: daug juoko, geros nuotaikos, nuoširdumo, dėmesio ir daug šiltų apkabinimų. Su gimtadieniu Tave!

„ARBATĖLĖS RYTMETYS“ DARŽELYJE 

 

                                                                                                       PLENERAS ,,SNIEGO KARALYSTĖ 2018“

 

2018.02.06 dieną  ,,Nykštukų“ grupės vaikai dalyvavo respublikiniame plenere  „Sniego karalystė 2018“, skirtame  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

,,BURNOS HIGIENISTAS – KAS TAI?“

2018.02.02  „Nykštukų“ grupėje apsilankė Emos mama Samanta. Ji supažindino  su burnos higienisto specialybe. Vaikai sužinojo, kaip prižiūrėti savo dantis, kiek naudoti dantų pastos, kokiais judesiais valyti, kokį maistą vartoti dažniau, o kokio derėtų vengti, kad ilgiau išsaugotų sveikus dantis. Dėkojame Emos mamytei už nuoširdų bendravimą su grupės vaikais.

MANKŠTA SU LOGOPEDE 2018.02.01

,,AKIŲ MANKŠTA“

2018.01.25  vaikai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste Audrone Breiviene, kuri papasakojo ką reikia daryti , kad akys būtų sveikos ir parodė keletą akių mankštos pratimų.

 ,,SUSIPAŽINKIME – MARKETINGO VADOVAS“

2018.01.23 susipažinome su marketingo vadovo darbu. Apie jį mums pasakojo Jokūbo mama. Dėkojame Jokūbo mamai Kristinai už įspūdingą pasakojimą ir bendradarbiavimą.

,,JĖZUITŲ MOKYKLOJE“

2018.01.22 dieną mūsų grupės vaikai pabuvojo ,,Jėzuitų mokykloje“. Vaikai dalyvavo ,,Linksmojoje laboratorijoje“ ir įvertino, koks įtraukus ir linksmas gali būti mokslas.

ADRIJAUS GIMIMO DIENA

Adrijau, tegul gimtadienio proga laimė būna didelė kaip žemė, skaisti kaip saulė, tegul jos užtenka ne tik vienai šventei, bet ir visam tavo gyvenimui…

IŠVYKA Į BIBLIOTEKĄ 2018.01.18

TĘSIASI PROJEKTAS ,,MANO SVAJONIŲ DARBAS“

2018.01.15 susipažinome su inžinieriaus chemiko profesija. Apie jį vaizdžai pasakojo Radvilo mama. Dėkojame jai už bendradarbiavimą.

GRUPĖS TRADICIJOS

Jonukai,Gimtadienio proga aš linkiu, kad atėjęs į šią didelę žemę taptum dideliu žmogumi, o tavo žingsnius telydi tik džiaugsmo ašaros. Buk laimingas…

 

MANO SVAJONIŲ DARBAS

2018.01.11 įsijungėme į  eTwining projektą ,,Mano svajonių darbas‘‘.Šis projektas leis vaikams susipažinti su įvairiomis profesijomis. Tai puiki galimybė išsiaiškinti skirtingų profesijų ypatybes. Augantis vaikas nuo mažens pradeda svajoti, kuo jis bus užaugęs. Taigi šis projektas leis vaikams visapusiškai pažinti įvairias profesijas. Šiandien apie staliaus – baldininko darbą mums pasakojo Adelės tėtis. Dėkojame jam už bendradarbiavimą.

PASKUTINĖS PROJEKTO ,,DRAUGAUKIME“ AKIMIRKOS

2018 01. 09 dieną susitikome su P.Avižonio regos ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikais. Šiuo susitikimu baigėsi projektas su Avižonio regos centro ,,Pelėdžiukų“ grupe. Vaikai išmoko tinkamai elgtis,  būti pastabesni. Plėtojo kalbinius bendravimo įgūdžius, įgijo žinių  apie aplinkinį pasaulį žmones, sveiką gyvenseną. Ugdėsi gebėjimą dirbti komandoje, fizinį aktyvumą. Vaikai projekto metu patyrė   daug džiugių akimirkų, susipažino su draugais ir nori juos matyti dar kartą.

 

 

,,TRYS KARALIAI“

Dėkoju ,Domantui ir Jokūbui, dalyvavusiems tetralizuotoje Trijų karalių eisenoje ir visiems ,,Nykštukų“ grupės vaikučiams, kurie padėjo nupuošti eglutes.

,,SEKU SEKU PASAKĄ“

Pasakos nukelia mus į fantazijų pasaulį ir tam nereikia ypatingų gabumų, o tik šiek tiek pastangų. Kodėl svarbu vaikui skaityti ir sekti pasakas? Jos gausina vaiko žodyną, įgyja labai svarbių gebėjimų: klausyti ir išklausyti, susikaupti Išmoningai parinktos pasakos gali mokyti matematikos, skaitymo, gamtos mokslo paslapčių. Lavina bendrąją motoriką, formuojasi socialiniai įgūdžiai, mokosi bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais, ugdosi vaikų kūrybiškumas. Besimokantieji vaidindami jaučiasi laisvai, o tai gerina psichologinį veiklos mikroklimatą. Šią savaitę buvo sekamos ,,Daiktų pasaka“ ir ,,Princesė ant žirnio“.

 

 

,,SENIŲ BESMEGENIŲ ŠALYJE“

,,LAUKIAME KALĖDŲ“

„ŽIEMOS AKIMIRKOS“

Š. m. gruodžio 21d. vaikai aplankė P. Višinskio bibliotekoje vykusią kompozicijų parodą „Žiemos akimirkos“, apžiūrėjo miesto kalėdines dekoracijas, prakartėlę.

PARODA „LAUKIAME KALĖDŲ“

Nojaus Baranausko ir jo mamos Kalėdinė dekoracija dalyvauja Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių narių kalėdinių dekoracijų parodoje „LAUKIAME KALĖDŲ“. Parodos tikslas – pristatyti kalėdines dekoracijas, sukurtas panaudojant antrines žaliavas. Paroda vyks nuo 2017-12-11 iki 2017-12-31, Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos Aido filiale, Aido g. 7, Šiauliai.

 

,,MAN LABAI PATINKA KALĖDOS“

2017 m. gruodžio 15 d. Amanda Jociūtė su mama Marta dalyvavo šeimų Kalėdinių dainų koncerte ,,Man labai patinka Kalėdos“. Jos dainavo dainą ,,Vėl Kalėdos“.

,,GRUODŽIO NAKTIES TYLOJE…“

Š. m. gruodžio 13 d. ,,Nykštukų“ grupės vaikai ir tėveliai susirinko į prieškalėdinį renginį ,,Gruodžio nakties tyloje…“ Vaikai tėveliams dainavo Kalėdines daineles, deklamavo eilėraščius. Buvo suvaidinta scena kaip kiškučiai saugojo eglutę. Linkėjo ramių kūčių ir džiaugsmingų Šv. Kalėdų.  Vakaro pabaigoje padovanojo savo padarytas žvakutes..  Šio renginio  tikslas – ugdyti pagarbą liaudies tradicijoms, pažadinti vaikų jausmus, padėti suprasti, kas yra grožis ir gėris.

DUONELĖ ANT MŪSŲ STALO

Š. m. lapkričio 20 – 24 dienomis ,,Nykštukų“ grupės vaikai sužinojo apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki  stalo. Susipažino su kviečių, rugių, miežių varpomis ir grūdais, sužinojo, kaip anksčiau buvo gaminami miltai, kaip šiomis dienomis rankų darbą pakeitė traktoriai, kombainai ir kita technika. Vaikai degustavo duoną, mėgino apibūdinti šviesios ir tamsios duonos skonį, atpažinti, kokie prieskoniai pagardina duoną. Bandė patys daryti tešlą, formuoti duonos kepalėlius.

DALYVAUJAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE

TOLERANCIJOS DIENA

Mes esame tokie maži, O šis pasaulis toks didžiulis. Ištieskim ranką – atsikelt padėsim, Ištieskim kitą – apkabinsime pečius. Nusišypsokim – šypsena lai sako: Esu tau draugas – būki juo ir tu.

GRUPĖS TRADICIJOS

    „Nykštukų“ grupės vaikai labai laukia gimtadienių. Jau nusistovėjo grupės draugo pagerbimo tradicijos-uždėti karūnėlę, padovanoti piešinėlį, pasakyti palinkėjimą, padainuoti „Su gimimo diena“. Gimtadienio tradicijos stiprina vaiko asmens tapatumo, bendrumo su grupe jausmą. Šiandien švenčiame Adelės gimtadienį.

 

PABAISIUKŲ  DISKOTEKA

SPORTO DIENA

Š. m. spalio 26 d., P. Avižonio regos centre,  dalyvavome sporto dienoje. Šios dienos tikslas: siekti individualios pažangos, plėtojant vaikų emocinę, socialinę, kalbinę, pažintinę patirtį, ugdant fizinį aktyvumą.

 

IŠVYKA Į PARKĄ

Š. m. spalio 19 d. ,Nykštukų“ ir ,,Meškiukų“ grupių vaikai keliavo į parką, žaidė judrius žaidimus, gamino miško uogienę, darė lapų mozaiką giriniui.

,,MORKŲ DIENA“

Š. m. spalio 12 d. ,,Nykštukų“ grupė, tęsdama tarptautinį edukacinį projektą  ,, Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“,  surengė Morkų dieną.

 

 

,,RUDENĖLIO GĖRYBĖS“

Šią savaitę „Nykštukų“ grupėje karaliavo vaisiai ir daržovės. Vaikai susipažino su jų sėklomis ir spalva, skaičiavo atsineštas rudens gėrybes, jas lygino, pjaustė, tyrinėjo, ragavo, eksperimentavo, kūrė savo paveikslėlius lėkštėse.

 

,,MORKŲ KARALYSTĖ“

,,AUGU SVEIKAS IR STIPRUS

 Savaitės eigoje vaikai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste Audrone Breiviene, kuri  supažindino su sveika mityba. Ugdytiniai aptarė, ką naudinga valgyti, ir kokių produktų derėtų vengti, dėliojo ir gamino maisto piramidę. Vaikai aktyviai mankštinosi, sportavo, dalyvavo ,,Linksmosiose estafetėse“ drauge su ,,Meškiukų“ grupės vaikais.

 ,,DRAUGYSTĖ“

Tęsiasi projektas ,,Draugaukime“ su Avižonio regos centro ,,Pelėdžiuko“ grupės vaikais. Šio susitikimo tikslas:  parodyti kokie svarbūs draugai ir kiek darbų galima nuveikti veikiant kartu. Vaikai mokėsi išgirti ir pajausti vienas kitą, ugdėsi komandinio darbo gebėjimus. Žaidė žaidimus ,,Sveiks gyvs“, ,,Mano katinukas“, dalyvavo kūrybiškumo veikloje ,,Mano draugas kukurūzas“.

 

,,ŠVENČIU GIMIMO DIENĄ“

Gimtadienio proga mes linkim, kad atėjęs į šią didelę žemę taptum dideliu žmogumi…Radvilo gimimo dienos akimirkos

 

AKCIJOS – „MANKŠTINK KOJAS, KVĖPUOK ŠVARESNIU ORU!“  SKIRTOS TARPTAUTINEI DIENAI BE AUTOMOBILIO –  AKIMIRKOS

 

PLENERAS ,,RUDENS MOZAIKA 2017. GĖLIŲ SIMFONIJA“

Š. m. rugsėjo 21 d. Šiaulių miesto aikštėje įvyko pleneras ,,Rudens mozaika2017. Gėlių simfonija“. Plenero tikslas – gražinti miesto viešąsias erdves, puoselėti meilę ir pagarbą Šiaulių miestui ir šaliai. ,,Nykštukų“ grupės vaikai: Melisa, Amanda,  Nojus B., Jonas, Denas –  aktyviai dalyvavo renginyje, padėjo auklėtojoms dėlioti savo mozaiką ,,Duetas“

,,AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU“

“Nykštukų“ grupės vaikai, nagrinėdami temą „Aš saugus, kai žinau“, išsiaiškino galimus pavojus namuose, grupėje, lauke, daug dėmesio skyrė saugiam elgesiui gatvėje. Vaikai savarankiškai aplikavo šviesoforus,  žaisdami mėgino įsisavinti saugaus eismo gatvėje taisykles. Visuomenės sveikatos specialiste Audronė Breivienė  supažindino su  saugaus elgesio taisyklėmis gatvėse, saugos diržų ir atšvaitų dėvėjimo svarba.

AKCIJA: PASAKŲ KNYGA „KONTIS IR TVARKIUS“

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovė Sigita rugsėjo 14-ąją  lankėsi „Meškučių“ ir „Nykštukų“ grupėse. Apsilankymų tikslas – pasikalbėti su vaikais apie atliekų rūšiavimą, rūpinimąsi aplinka ir padovanoti pasakų knygų „Kontis ir Tvarkius“. Šiais metais išleistoje knygoje, kurios leidimą rėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija, vaikams suprantamai ir įtaigiai pasakojama, kaip tvarkyti atliekas, rūšiuoti ir atsakingai vartoti.

 

 ŠIAULIAI – SAULĖS MIESTAS

Nuo š. m. rugsėjo 11 iki 15 d. ,,Nykštukų“ grupėje buvo kalbama apie  Šiaulius. Vaikai prisiminė Šiaulių miesto žymiausias vietas, darželio, savo gatvių pavadinimus. Dalyvavo išvykoje prie auksinio berniuko.

 

 

NOJAUS GIMTADIENIS

,,Gimtadienis – pati gražiausia šventė, kai šviečia saulė ir šypsosi dangus. Ir supranti, kaip nuostabu gyventi ir koks vaikystės šis pasaulis nuostabus“.