Užgavėnės lopšelio-darželio ,,Gluosnis“ kieme

vasario 22, 2023

Vasario 21 d. lopšelio-darželio ,,Gluosnis“ bendruomenė labai trankiai atšventė Užgavėnes. Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prišaukti pavasarį.

Darželyje nuo pat ryto jau vyko linksmas šurmulys. Vaikai su grupės mokytojomis gamino kaukes, persirenginėjo, dažė veidus. Vieni tapo velniais, kiti ožiais, raganomis ir kitais Užgavėnių personažais. Žaismingos nuotaikos lydimi visi rinkosi lauke, kur dainavo, šoko, atliko užduotis, dūko. Vaikai kartu su mokytojomis stebėjo  Kanapinio ir  Lašininio kovą. „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ aidėjo iš vaikučių lūpų. Šventės pabaigoje sudeginę žiemos simbolį – Morę , linksmai vaišinosi mieliniais blynais ir karšta kakava.

Mokytojos D. Zemlerienė, R. Podolskė