ŠIAULIŲ LOPŠELYJE – DARŽELYJE „GLUOSNIS“ ERASMUS+ PROJEKTO DALYVIŲ SUSITIKIMAS

kovo 27, 2019

2019 m. kovo mėnesį įstaigoje vyko tarptautinio projekto „Education in Kindergarden in all Perspectives“ partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo švietimo atstovai iš Italijos, Ispanijos, Bulgarijos, Turkijos bei Lietuvos. Susitikimo metu:

  • Pirmąją dieną, po kelionių, susitikimas lietuviškai vakarienei „Juonė pastuogėj“.
  • Antrąją dieną dalyviai lankėsi lopšelyje – darželyje „Gluosnis“, kur buvo pristatyta Lietuvių kultūra, tradicijos, Montessori metodika bei praktiškai parodytos veiklos.  Taip pat partneriai vieni kitiems pristatė savo šalies tradiciniais rūbais papuoštas lėles. Po pietų projekto dalyviai vyko į Žemaitijos sostinę – Telšius, degustuoti senas tradicijas puoselėjantį sūrį „Džiugas“.
  • Trečiąją dieną projekto dalyviai lankėsi lopšelyje – darželyje „Trys nykštukai“, kur susipažino su ikimokyklinio ugdymo sistema, darželio darbo metodika. Vėliau partneriai vyko į Rasos progimnaziją, kurioje susipažino su pagrindinio ugdymo švietimo sistema. Dalyviai galėjo palyginti kuo skiriasi priešmokyklinis ugdymas darželiuose ir mokykloje.
  • Ketvirtąją projekto dieną dalyviai lankėsi Šiaulių universitete, kuriame susipažino su aukštojo mokslo sistema. Taip pat vyko ekskursija į Šiaulių universiteto biblioteką, kurioje ne tik aplankė įžymųjį centų kambarį, bet ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis studentams, miesto bendruomenei, žmonėms su regos ar klausos sutrikimais. Vakare projekto dalyviai buvo pakviesti į kultūrinį vakarą Žaliūkių malūne, kuriame kepėme tradicinę lietuvišką duoną, marginome kiaušinius vašku, šokome lietuvių liaudies šokius, žaidėme žaidimus – projekto dalyviai praktiškai susipažino su lietuvių kultūra bei tradicijomis.

Paskutinis projekto dalyvių susitikimas vyks šį pavasarį Turkijoje. Projektą koordinuoja lopšelis – darželis „Gluosnis“. Projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto koordinatorė Eglė Galkauskienė