Tarptautinė žodžio „AČIŪ“ diena

sausio 14, 2020

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „AČIŪ“ diena. Pasaulinė žodžio „AČIŪ“ diena atsirado JTO  ir UNESCO iniciatyva. Šią dieną draugams ir artimiesiems siunčiami atvirukai su padėkos žodžiais.

Šių metų sausio 6-13 dienomis kvietėme prisijungti prie „AČIŪ“ akcijos įstaigos bendruomenę ir Šiaulių  V. Kudirkos progimnazija, ir taip paminėti Tarptautinę Ačiū dieną.

Akcija siekiame atkreipti bendruomenės narių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai.

Ugdymo įstaigoje buvo sukurtas „AČIŪ stendas“. Kiekvienas vaikas pasakė kam nori padėkoti ir už ką. Vaikai dėkojo mamai, tėčiui, broliui, sesei, draugams, auklėtojai, seneliui, močiutei, ir net šuniukui. Šypsenomis ir žodeliu AČIŪ tėveliai, pedagogai, darbuotojai išreiškė dėkingumą vieni kitiems negailėdami AČIŪ… AČIŪ… už pagalbą, AČIŪ už gerumą, AČIŪ už nuoširdumą, AČIŪ už geranoriškumą, AČIŪ už skanų maistą, AČIŪ už įdomius renginius… AČIŪ praeiviui…

„Nykštukų“ grupės vaikai, auklėtoja ir socialinė pedagogė vyko į Šiaulių V. Kudirkos progimnaziją. Vaikai su priešmokyklinės grupės ir 2 klasės mokiniais smagiai žaidė, šoko, apsikeitė „padėkos delniukais“, vaišinosi arbata ir vaikų keptais sausainiais. Nuoširdus AČIŪ socialiniam partneriui, Šiaulių V. Kudirkos progimnazijai, už smagiai praleista laiką, draugystę ir džiugias emocijas.

„AČIŪ“ – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba. Gyvenkime nepamiršdami padėkoti vieni kitiems… AČIŪ, kad esate kartu su mumis!

Socialinė pedagogė  Ilona Stuknienė