STEAM veiklos

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ, JŲ TĖVŲ IR MOKYTOJŲ STEAM PROJEKTAS „STEAM KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ŽIEMĄ“

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Gluosnis“ grupės ir jų mokytojos: ,,Meškiukai“ (R. Girčienė, R. Podolskė); ,,Saulutės“ (D. Terleckienė), ,,Nykštukai“ (D. Zemlerienė), ,,Katinėliai“ (K. Milevičien)ė, ,,Voveraitės“ (E. Talakauskaitė), ,,Boružėlės“ (V. Kiudulienė) dalyvauja respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų ir mokytojų STEAM projekte „STEAM KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ŽIEMĄ“( Projekto iniciatorius ir organizatorius:  Vilniaus lopšelio-darželio „Jurginėlis“). Projekto dalyviai organizuoja įvairias STEAM veiklas tyrinėdami, eksperimentuodami, analizuodami ir pasitelkdami į pagalbą inžineriją ir menus, gamtos ir matematikos mokslus, technologijas. Vaikai aiškinosi koks yra sniegas, ar snaigės būna vienodos, kur dingsta kačiuko pėdsakai, ar gilu pusnyje, iš kokių formų galime nulipdyti besmegenį, kaip ir kodėl tirpsta ledas ir kaip iš plastikinės taros sukonstruoti ledo pilį.

Eksperimentavimas ir tyrinėjimas ugdo pažinimo įgūdžius, moko kaupti žinias ir jas panaudoti, planuoti ir spręsti problemas, kelti hipotezes bei klausimus ir dalintis savo patirtimi.

Mokytoja Dalia Zemlerienė

Grupės ,,Voveraitės“  konstruoja snaiges – pati žiemiškiausia veikla, labai mėgstama vaikų. Ne tik konstruojame snaiges, bet ir daug sužinome.

❄️ Kodėl snaigės yra skirtingos ir net ne visai baltos?

❄️ Iš ko jos susidaro danguje ir kodėl krenta žemyn?

❄️ Kaip atsiranda šešiakampės snaigės?

❄️ Pamatykite kokios skirtingos ir nuostabios jos yra!

Mokytoja Erika Talakauskaitė

Spalvota nuotaika  „Saulutės“ grupės vaikai liejo pipetėmis su dažais ant popierinio rankšluosčio.

Mokytoja D. Terleckienė

Vaikai atliko eksperimentą su sniegu. Eksperimentas “Spalvos”, kurio metu vaikai tyrinėjo sniegą, jo savybes, dažė jį įvairiomis spalvomis: geltonai, žaliai, raudonai, mėlynai, aiškinosi, kas nutinka sniegui kambario temperatūroje.

Mokytoja E. Talakauskaitė

Nereikalingoms kiaušinių dėklų dėžutėms galima suteikti antrą gyvenimą. Grupės ,,Voveraitės“ vaikai pavertė juos naudinga lavinimo priemone – varpeliu.

Mokytoja E. Talakauskaitė