Bitutės

ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Balandžio 16-20 dienomis Šiaulių lopšelyje – darželyje „Gluosnis“ vyko atvirų durų dienos. Mažieji  kartu su tėveliais piešė kolektyvinį darbelį „Pavasario takeliu į darželį einu“. Dėkojame tėveliams dalyvavusiems atvirų durų dienose.

Š. m. balandžio 5 dieną vyko ,,Bitučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių bendra veikla. ,,Nykštukų“ grupės vaikai padėjo mažiesiems sėti gėlytes, sodinti pupeles, žirnius ir svogūnus. Taip bendraudami vaikai įgijo žinių apie augalus, susirado naujų draugų ir linksmai praleido laiką.

Kovo 5 -9 dienomis „Bitučių“ grupės vaikai daug sužinojo apie knygeles: kam jos skirtos, kaip saugoti. Kartu su auklėtoja bandė suklijuoti suplėšytas knygutes. Gerai sekėsi iš viršelio paveikslėlio pasakyti kas knygelėje rašoma. Pasidarėme tris savo knygeles. Perskaičius pasirinktą pasakėlę apie septynis ožiukus ir vilką, vaikai iš kaladėlių statė naujus namelius ožkelės šeimynai. Rateliuose dalyvavo ir grupės žaislas meškinas. Smagu buvo sportuoti ir pabraidyti lauke po paskutinį šios žiemos sniegą.

Pirmomis sausio savaitėmis „Bitučių“grupės vaikai klausėsi sekamų pasakų, dalyvavo jas inscenizuojant, sportavo: ridinėjo dideles ir mažas „ropes“ – kamuolius. Nors vaikučiai dar maži, bet trumpos pasakaitės juos domina ir jie geba suvokti jų turinį.

Eidami temą „Mano drabužėliai“ vaikai mokėsi atpažinti ir įvardinti rūbelius, puošė jų trafaretus spalvotu popieriumi ir siūlais, klausėsi pasakos „Pirštinė“. Sportuodami mokėsi atpažinti spalvas.

Lapkričio mėnesį vaikai susipažino  su sąvokomis „vienas ir daug“. Dėliojo daiktus, lygino pagal formą ir spalvą.

Paskutines dvi spalio savaites Bitučių“ grupės vaikai susipažino su vaisiais ir daržovėmis, kas auga sode ir darže. Mokėsi eilėraštį „Pomidoras“. Spalvino, aplikavo, štampavo, išmoko eilėraštį „Pomidoras“.

Pirmas dvi spalio savaites „Bitučių“ grupės vaikai džiaugėsi atėjusiu rudenėliu ir jo dovanomis: mokėsi atpažinti ir įvardinti daržoves ir vaisius; spalvino, lipdė, šoko ratelius.

Į „Bitučių“ grupę „Rudenėlis atkeliavo“. Grupės vaikai rinko lauke lapus ir kaštonus.

Rugsėjo mėnesį šventėme grupės draugų Augusto, Deimanto ir Miglės gimimo dienas.

„Bitučių“ grupės vaikučiams pirmieji žinksneliai darželyje. Piešiame, žaidžiame, susipažįstame su grupės knygutėmis – žaisliukais, einame į lauką.