Drugeliai

 

 

 

Drugelių grupės nuotrauka (2017 09 15)

Tyrinėjimų, atradimų savaitė.

Š. m. sausio 8-12 dienomis „Drugelių“ grupėje vyko „Tyrinėjimų, atradimų savaitė“. Tyrinėdami vaikai sužinojo daug naujo, atvėrė sau neregėtą, nuostabų pasaulį. Be to, jie sukūrė tikrą, veikiantį ugnikalnį! Kiekvienas sėkmingai įvykdytas bandymas vaikui suteikė pasididžiavimo, pasitikėjimo savimi jausmą. Savaitės tikslas – skatinti vaikus tyrinėti ir eksperimentuoti, ugdyti vaikų smalsumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą ir pastabumą.

Akimirkos iš susitikimo su Kalėdų seneliu.

Š. m. gruodžio 15d. salėje vyko „Drugelių“ grupės vakaronė.

PARODA „LAUKIAME KALĖDŲ“

Amelija Lazutkaitė ir auklėtoja Dalia T. dalyvavo Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių narių kalėdinių dekoracijų parodoje „LAUKIAME KALĖDŲ“. Parodos tikslas – pristatyti kalėdines dekoracijas, sukurtas panaudojant antrines žaliavas.

Nauji edukaciniai žaislai

 „Drugelių“ grupės ugdomoji aplinka buvo papildyta naujais edukaciniais žaislais ir priemonėmis.

ADVENTAS

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas.

ŽIEMOS PRAMOGOS

 „Drugelių“ grupės vaikai mėgavosi ankstyvos žiemos malonumais: krykštavo , kasė sniegą, tyrinėjo jo savybes.

 

GEOMETRINIŲ FIGŪRŲ PASAULYJE

„Drugelių“ grupės vaikai aiškinosi geometrijos  subtilybes. Kuo skiriasi ir kuo panašios plokštumos geometrinės figūros-kvadratas, stačiakampis, trikampis, skritulys? Vaikai apžiūrinėjo kartoninius, popierinius, plastmasinius geometrinių figūrų modelius, skaičiavo jų kampus ir kraštines. Didaktiniai žaidimai ne tik padėjo formuoti elementarius geometrinius vaizdinius, bet ir lavino vaikų vaizduotę, kūrybiškumą.

 

IŠ KUR ATSIRANDA DUONELĖ?

Š. m. lapkričio 13 – 21 dienomis „Drugelių“ grupė kvepėjo gardžia duona. Savaitės pradžioje ugdytiniai susipažino su kviečių, rugių, varpomis ir grūdais, sužinojo, kaip anksčiau buvo gaminami miltai, kaip šiomis dienomis rankų darbą pakeitė traktoriai, kombainai ir kita technika. Vaikai degustavo duoną, mėgino apibūdinti šviesios ir tamsios duonos skonį, atpažinti, kokie prieskoniai pagardina duoną. Savaitės pabaigoje vaikai vaidino pasaką „Pagrandukas“.

TOLERANCIJOS DIENA

Vaikai sužinojo žodžio“tolerancija“ reikšmę ir veiksmus, kurie padeda būti tolerantiškais.

TARPTAUTINIS PROJEKTAS  „Rudens dovanos/ AUTUMN GIFTS“

„Drugelių“ grupės vaikai dalyvavo tarptautiniame projekte.Projektu siekiame stiprinti kūrybines galias, suvokti rudens gėrybių naudą žmogui. Išmokyti vaikus panaudoti gamtos dovanas ugdomojoje veikloje. Supažindinti su rudens išskirtinėmis savybėmis. Padėti lavinti vaiko jusles (regėjimą, uoslę, lytėjimą), smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Gaivinti ir puoselėti lietuvių tradicijas, papročius.

ŽAIDIMŲ DIENELĖS

„Drugelių“ grupės vaikai išsinešė į kiemą surinktus kaštonus, iš jų suvertas girliandas ir susidėliojo labirintą. Kaštonai puikiai tinka įvairiems darbeliams ir smagiems lauko žaidimams.

 Vaikai dalyvavo „Monstrų darželio“ vakarėlyje ir kartu įrodė naujam monstriukui, kad darželyje gali būti labai smagu.

„Drugelių“ grupės vaikai, nagrinėdami temą“Rudenėjantis miškas“ aplankė Šiaulių miesto centrinį parką.

Paroda „RUDENĖJANTIS MIŠKAS“

Labai džiaugiamės „Boružėlių ir Drugelių“ grupės ir jų tėvelių kūrybiškumu bei darbštumu!

Prasidėjus darganotiems orams jie nepabijojo išeiti į „RUDENĖJANTĮ MIŠKĄ“ prisirinkti rudens gėrybių darbeliams. Visi kartu padarėme nuostabią parodėlę, kuria norime pasidalinti su jumis.

„Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos dalyvavo Respublikiniame  kūrybiniame projekte „Rudens MANDALA“.

Tikslas: kuo arčiau vaikus susipažinti su rudeniu, jo grožiu, teikiamomis gėrybėmis. Svarbu, kad vaikai suprastų, koks dosnus gali būti ruduo: vaisiais, daržovėmis, uogomis ir kt.

 

Spalio 17d.vaikai žiūrėjo spektaklį “ KAIP MEŠKIS IR TIGRAS Į DARŽELĮ RUOŠĖSI.“

Daržo ir sodo gėrybių gausa.

Tikslas – diegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių naudą organizmui, skatinti sveikos mitybos. Padėti suvokti sveikos mitybos svarbą ir dar geriau įsisavinti vaisių ir daržovių naudą mums padėjo visuomenės sveikatos specialistė Audronė B.

„Drugelių“grupės kelionės akimirkos:aplankyta Šiaulių miesto „Geležinės lapės“ skulptūra, Talkšos ežero pakrantė, „Energetinių akmenų labirintas“, „Saulės laikrodžio aikštė“.

Rugsėjo 26 dieną, į darželį atvyko Drakoniuko teatras su spektakliu „Žvaigždės pelėdoms“.

Rugsėjo 22d. vaikai dalyvavo akcijoje „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru !“, skirtai tarptautinei dienai be automobilio.

Kaip smagu, kaip smagu,kai už lango tiek balų!