Drugeliai

 

 

 

Drugelių grupės nuotrauka (2017 09 15)

TARPTAUTINIS PROJEKTAS „KAMUOLIO DIENA 2018“

Tikslas – netradiciškai paminėti gegužės 10-ąją, Pasaulinę ?Judėjimo sveikatos labui dieną.

MOTINOS DIENA

Tau, mamyte,

Skamba gojai,

Mirga pievų žaluma.

Tau kas rytą

Aš dainuoju:

-Būk laiminga, būk link

 

VEIKLA LAUKE

Atšilus orams gera mėgautis saulės spinduliais ir bundančia gamta, o dar smagiau su draugų kompanija  :).

ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Balandžio 16- 20 d. darželyje vyko atvirų durų dienos. Žaidimų aikštelėje kartu su tėveliais vaikai pūtė muilo burbulus, kuriuos patys pasigamino grupėje. Tėveliai stebėjosi vaikų smalsumu, noru viską išbandyti. Vaikučiai džiaugėsi šviečiančia saulyte, kuri žadina pavasario pirmąsias gėles: pakalnutes, žibutes, narcizus, tulpes.

 

 

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA ,,BITĖ RITĖ“

Smiltei A., Rugilei Z., Smiltei G.  už dalyvavimą respublikinėje ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodoje „Bitė Ritė“  PADĖKOS.

SMAGI VEIKLA

VANDENS LAŠELIS

RID RID MARGUČIAI

Balandžio 3d. „Drugelių“ grupė kartu su kitais darželio vaikučiais dalyvavo RID RID MARGUČIAI šventėje. Tai vaikučiams atnešė daug gerų emocijų.

Kas tie Spineriai?

“Spineris”  arba kitaip suktukas – sparčiai populiarėjantis pasaulyje ir Lietuvoje kišeninis, stalinis žaisliukas. Vaikai išsiaiškino, kad pagrindinė suktuko funkcija padeda sutelkti dėmesį, sumažinti stresą, padeda atsipalaiduoti.

 

TARPTAUTINĖ TEATRO DIENA

Kovo 27-tą paminėjome tarptautinę teatro dieną. Vaikučiams darželio auklėtojos padovanojo spektaklį „Ežio namas“.

GANDRO DIENA 2018-03-26

PASAULINĖ VANDENS DIENA

PROJEKTAS ,,Žalioji palangė“

Pradedame ruoštis projektui „Žaliajai palangei“. Susodinom šiandien ridikėlius, laiškinius česnakus, krapus, petražoles. Ir pavadinome „SKANAUS LIETUVA“.

Sveikas maistas – sveikas vaikas“

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS

Kovo 9 – osios rytmetį, lopšelio-darželio „Gluosnis“ salėje vyko graži šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

SPORTUOJAME

KAZIUKO MUGĖ

 Kovo 2-ą dieną vaikai dalyvavo lopšelio-darželio bendruomenės šventiniame renginyje, kur visus su gražia pavasario švente sveikino Kazytė ir Kaziukas. Vaikai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir daug malonių įspūdžių. Dėkojame tėveliams už pagalbą.

ATKURTAI LIETUVAI 100

Minėdami atkurtos Lietuvos  šimtmetį, vaikai  pasipuošė Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurtais tautiniais kostiumais, kuriuos padovanojo Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

Žiema žiema , šmurkšt iš kiemo!

Žiema žiema , šmurkšt iš kiemo! Galiausiai susitarėme su žiema , kad mes palauksime ir dar pasidžiaugsime sniegu , o kai ateis laikas gražiai atsisveikinsime !

DARŽELIO GIMTADIENIS

Pleneras „Sniego karalystė 2018m“

2018.02.06 dieną lopšelio-darželio ,,Gluosnis“ ikimokyklinių grupių ,,Nykštukai“, ,,Meškučiai“, ,,Drugeliai“, ,,Zuikučiai“ vaikai dalyvavo respublikiniame plenere ,, „Sniego karalystė 2018“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jo tikslas – puoselėti vaikų tautinę ir pilietinę savimonę, plėsti žinias apie Lietuvą, skatinti vaikų kūrybiškumą, meninį supratimą.

Gaminame darželio virėjų rekomenduojamą desertą

2018-01-19 „Drugelių“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė Audronė B. Ji vaikučiams pasakojo apie akyčių  priežiūrą, kad akytės ilgai ir aiškiai matytų ir joms nereikėtų akinių. Mokė juos įvairių akims tinkančių pratimų, akių mankštelę.

Mano knygelės

2018-01-12 dieną, ,,Drugelių“ grupės vaikai, kartu su visa  ,,Gluosnio“ lopšelio-darželio bendruomene paminėjo ,,Laisvės gynėjų dieną“ – vaikai su auklėtoja degė žvakutes ir prisidėjo prie visoje šalyje vykdomos pilietinės iniciatyvos.

 

Tyrinėjimų, atradimų savaitė.

Š. m. sausio 8-12 dienomis „Drugelių“ grupėje vyko „Tyrinėjimų, atradimų savaitė“. Tyrinėdami vaikai sužinojo daug naujo, atvėrė sau neregėtą, nuostabų pasaulį. Be to, jie sukūrė tikrą, veikiantį ugnikalnį! Kiekvienas sėkmingai įvykdytas bandymas vaikui suteikė pasididžiavimo, pasitikėjimo savimi jausmą. Savaitės tikslas – skatinti vaikus tyrinėti ir eksperimentuoti, ugdyti vaikų smalsumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą ir pastabumą.

Akimirkos iš susitikimo su Kalėdų seneliu.

Š. m. gruodžio 15d. salėje vyko „Drugelių“ grupės vakaronė.

PARODA „LAUKIAME KALĖDŲ“

Amelija Lazutkaitė ir auklėtoja Dalia T. dalyvavo Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių narių kalėdinių dekoracijų parodoje „LAUKIAME KALĖDŲ“. Parodos tikslas – pristatyti kalėdines dekoracijas, sukurtas panaudojant antrines žaliavas.

Nauji edukaciniai žaislai

 „Drugelių“ grupės ugdomoji aplinka buvo papildyta naujais edukaciniais žaislais ir priemonėmis.

ADVENTAS

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas.

ŽIEMOS PRAMOGOS

 „Drugelių“ grupės vaikai mėgavosi ankstyvos žiemos malonumais: krykštavo , kasė sniegą, tyrinėjo jo savybes.

 

GEOMETRINIŲ FIGŪRŲ PASAULYJE

„Drugelių“ grupės vaikai aiškinosi geometrijos  subtilybes. Kuo skiriasi ir kuo panašios plokštumos geometrinės figūros-kvadratas, stačiakampis, trikampis, skritulys? Vaikai apžiūrinėjo kartoninius, popierinius, plastmasinius geometrinių figūrų modelius, skaičiavo jų kampus ir kraštines. Didaktiniai žaidimai ne tik padėjo formuoti elementarius geometrinius vaizdinius, bet ir lavino vaikų vaizduotę, kūrybiškumą.

 

IŠ KUR ATSIRANDA DUONELĖ?

Š. m. lapkričio 13 – 21 dienomis „Drugelių“ grupė kvepėjo gardžia duona. Savaitės pradžioje ugdytiniai susipažino su kviečių, rugių, varpomis ir grūdais, sužinojo, kaip anksčiau buvo gaminami miltai, kaip šiomis dienomis rankų darbą pakeitė traktoriai, kombainai ir kita technika. Vaikai degustavo duoną, mėgino apibūdinti šviesios ir tamsios duonos skonį, atpažinti, kokie prieskoniai pagardina duoną. Savaitės pabaigoje vaikai vaidino pasaką „Pagrandukas“.

TOLERANCIJOS DIENA

Vaikai sužinojo žodžio“tolerancija“ reikšmę ir veiksmus, kurie padeda būti tolerantiškais.

TARPTAUTINIS PROJEKTAS  „Rudens dovanos/ AUTUMN GIFTS“

„Drugelių“ grupės vaikai dalyvavo tarptautiniame projekte.Projektu siekiame stiprinti kūrybines galias, suvokti rudens gėrybių naudą žmogui. Išmokyti vaikus panaudoti gamtos dovanas ugdomojoje veikloje. Supažindinti su rudens išskirtinėmis savybėmis. Padėti lavinti vaiko jusles (regėjimą, uoslę, lytėjimą), smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Gaivinti ir puoselėti lietuvių tradicijas, papročius.

ŽAIDIMŲ DIENELĖS

„Drugelių“ grupės vaikai išsinešė į kiemą surinktus kaštonus, iš jų suvertas girliandas ir susidėliojo labirintą. Kaštonai puikiai tinka įvairiems darbeliams ir smagiems lauko žaidimams.

 Vaikai dalyvavo „Monstrų darželio“ vakarėlyje ir kartu įrodė naujam monstriukui, kad darželyje gali būti labai smagu.

„Drugelių“ grupės vaikai, nagrinėdami temą“Rudenėjantis miškas“ aplankė Šiaulių miesto centrinį parką.

Paroda „RUDENĖJANTIS MIŠKAS“

Labai džiaugiamės „Boružėlių ir Drugelių“ grupės ir jų tėvelių kūrybiškumu bei darbštumu!

Prasidėjus darganotiems orams jie nepabijojo išeiti į „RUDENĖJANTĮ MIŠKĄ“ prisirinkti rudens gėrybių darbeliams. Visi kartu padarėme nuostabią parodėlę, kuria norime pasidalinti su jumis.

„Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos dalyvavo Respublikiniame  kūrybiniame projekte „Rudens MANDALA“.

Tikslas: kuo arčiau vaikus susipažinti su rudeniu, jo grožiu, teikiamomis gėrybėmis. Svarbu, kad vaikai suprastų, koks dosnus gali būti ruduo: vaisiais, daržovėmis, uogomis ir kt.

 

Spalio 17d.vaikai žiūrėjo spektaklį “ KAIP MEŠKIS IR TIGRAS Į DARŽELĮ RUOŠĖSI.“

Daržo ir sodo gėrybių gausa.

Tikslas – diegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių naudą organizmui, skatinti sveikos mitybos. Padėti suvokti sveikos mitybos svarbą ir dar geriau įsisavinti vaisių ir daržovių naudą mums padėjo visuomenės sveikatos specialistė Audronė B.

„Drugelių“grupės kelionės akimirkos:aplankyta Šiaulių miesto „Geležinės lapės“ skulptūra, Talkšos ežero pakrantė, „Energetinių akmenų labirintas“, „Saulės laikrodžio aikštė“.

Rugsėjo 26 dieną, į darželį atvyko Drakoniuko teatras su spektakliu „Žvaigždės pelėdoms“.

Rugsėjo 22d. vaikai dalyvavo akcijoje „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru !“, skirtai tarptautinei dienai be automobilio.

Kaip smagu, kaip smagu,kai už lango tiek balų!