Saulutės

Diena be automobilio

Rugsėjo 22-ąją vaikai paminėjo tarptautinę Dieną be automobilio. Vaikai dalyvavo akcijoje „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru“-varžėsi paspirtukų bei dviratukų rungtyje. Dėkojame tėveliams už vaikams parūpintas bei papuoštas dvirates priemones.

2020 09 22

 

 

Sveikiname!

Grupės draugai su 4 -uoju gimtadieniu pasveikino Emą, o su 5-uoju- Mariją Auksę.

2020 09 22

 

Išvyka į Saulės laikrodžio aikštę

 

Rugsėjo 9-ą dieną vaikai dalyvavo pažintinėje išvykoje, kurios metu apžiūrėjo Auksinio berniuko, Geležinės lapės skulptūras bei pasigrožėjo Talkšos ežero pakrante.  Vaikai praktiškai mokėsi saugaus eismo gatvėje, mandagaus elgesio viešoje vietoje bei mėgavosi buvimu drauge naujoje aplinkoje.

2020 09 09

Su Rugsėjo 1-ąja!

„Saulučių“ grupės vaikai džiaugiasi vėl susirinkę  draugėn po vasaros atostogų. Sveikiname grupės naujokes Ievą ir Emą įsiliejus į kolektyvą.

2020 09 01

 

 

Sveika, vasarėle!

Vaikystės spindulėlis

Beprasidedanti vasara vėl subūrė visus draugėn. Vaikai mėgaujasi vienas kito draugija, džiaugiasi bendra fizine, kūrybine veikla grupėje bei lauke.

2020 06 01

Sveikiname!

 

Jau nubudo vabalai

Vaikai buvo paskatinti stebėti bei tyrinėti  paslaptingą vabzdžių pasaulį. Mažieji skaitė bei vaidino pasakas apie vabalus, stebėjo juos pievoje bei pavaizdavo dailės darbeliuose.

2020 05 25

Saulutė pakvietė žiedelį. Tau, mamyte!

Įsibėgėjęs pavasaris paskatino vaikus ne tik pasidairyti į žaliuojančius ir  žydinčius augalus, bet ir patiems užsiimti  daržininkyste. Gėlių mamoms dar nepavyko užauginti, todėl sveikinimai mamoms Motinos dienos proga-pieštos ar darytos popierinės gėlės….

2020 05 11

 

Sveikiname!

 

Vanduo-gyvybės šaltinis

Kas  yra vanduo?Ar jis gali būti kietas? Kokia vandens svarba gamtai? Balandžio 14-24 dienomis veiklų namuose metu vaikai  eksperimentavo su vandeniu, stebėjo mokomuosius filmukus, vaizdavo  vandenį įvairiais  jo pavidalais. Ir dar realizavo daugybę savo kūrybinių  idėjų, pasitelkdami įvairiausias medžiagas ir priemones.

2020 04 27

 

 

 

 

Rid rid margi margučiai

Priešvelykinę savaitę vaikai įdomiai ir turiningai leido laiką: darė Velykų simbolius-zuikučius, spalvino margučius. Daugelis padėjo tėveliams ruošti margučių kraitelę Velykoms. Liko laiko ir fizinei veiklai-juk į lauką vis labiau vilioja saulutė…

2020 04 14

 

Sveikiname!

Su 5-iuoju gimtadieniu Augustę ir Urtę!

 

Paukšteliai sugrįžo

Pirmąją balandžio savaitę vaikai ieškojo pavasario požymių. Tema atsispindėjo kūrybiniuose vaikų darbeliuose: vaikai piešė, lipdė, spalvino bei darė    paukštelius iš popieriaus. Džiugu, kad vaikai atrado įdomių fizinės veiklos formų.

2020 04 05

Mūsų mylima Žemelė

Kas yra Žemė? Kas be manęs čia dar gyvena? Paukščiai, gyvūnai, mikrobai…Paulina atliko eksperimentą ir padarė išvadą, kad mikrobai labiausiai bijo …muilo. Vaikai žiūrėjo animuotas pasakas, klausėsi nuotaikingų dainelių, o savo emocijas bei įspūdžius išreiškė sportuodami, šokdami, piešdami.

2020 03 29

 

„Vaikai-vaisių, daržovių draugai“

Šiais mokslo metais vaikai vykdo metinį grupės projektą apie sveiką gyvenseną bei mitybą. Į projekto veiklas įtraukti ir dailės darbeliai. Kovo 13 -osios popietinėje veikloje vaikai kirpo geometrines figūras, jas komponavo bei klijavo. Vaikai džiaugėsi  ne tik spalvotu darbeliu, bet ir augančiais savo gebėjimais.

2020 03 16

Svečiuose-Kazys ir Kazytė

Kovo 4-ą dieną vaikus grupėje aplankė bei su pirmąja pavasario švente pasveikino Kazys ir Kazytė.

2020 03 04

Užgavėnės

Vasario 25 dieną „Saulučių“ grupės vaikai su lopšelio-darželio bendruomene pasipuošę kaukėmis ir apdarais, šoko, trypė ir triukšmavo – varė žiemą iš kiemo, vaišinosi blynais.

 

Nesuvalgyto maisto svėrimas

Vasario 10-14 dienomis grupėje buvo vykdoma akcija „Nesuvalgyto maisto svėrimas“. Ši veikla suorganizuota remiantis metiniu grupės projektu „Vaikai-vaisių, daržovių draugai“.  Visą savaitę vaikai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone svėrė nesuvalgytą pusryčių maistą.

2020 02 17

 Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas

Artėjant Vasario 16-ajai „Saulučių“ grupės vaikai lopšelio-darželio bendruomenės susibūrime paminėjo Lietuvos gimtadienį. Vaikai klausėsi bendraamžių atliekamų muzikos kūrinėlių ir eilėraščių bei patys atliko dainą „Tau, tėvyne“.

2020 02 13

Darželio gimtadienis

Vasario 11 dieną „Saulučių“ grupės vaikai kartu su lopšelio- darželio bendruomene linksminosi darželio gimtadienio šventėje. Vaikai pristatė savo numerį – dainą „Katinėlis“.

2020 02 11

Sveikiname!

Su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Adriją, Gabiją ir Kajų.

2020 01 30

Tyrinėjimų savaitė

„Saulučių“ grupės vaikai apsilankė lopšelyje-darželyje įrengtoje „Jaunojo mokslininko laboratorijoje“. Čia vaikai eksperimentavo su vandeniu, druska bei kiaušiniais. Daugiausia emocijų vaikams sukėlė voro stebėjimas per mikroskopą.

2020 01 17

Sveikas maistas

Sausio 16 dieną grupėje vyko veikla pagal metinį grupės projektą „Vaikai-vaisių, daržovių draugai“. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone  dėliojo įvairius magnetinius maisto paveiksliukus ant magnetinės lėkštės. Vėliau tuos pačius magnetukus su maisto produktais vaikai suskirstė į grupes „Sveika“, „Nesveika“.

2020 01 16

„Draugai vitaminai“

Sausio 9 dieną vaikai dalyvavo veikloje pagal grupės  metinį projektą-žaidė žaidimą „Draugai vitaminai“. Didaktinio žaidimo  tikslas-supažindinti vaikus su keletu vitaminų bei jų poveikiu sveikatai. Žaidimo metu vaikai apžiūrinėjo korteles su piešiniais, vaizduojančiais įvairius maisto produktus bei žmogaus kūno dalis, organus. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone vaikai aiškinosi, kokie vitaminai yra  vaisiuose, daržovėse bei  kokia jų nauda sveikatai.

2020 01 09

 

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Gruodžio 18-ąją „Saulučių“ grupės vaikai ir jų tėveliai rinkosi į kalėdinę popietę. Vaikai sekė eiliuotą „Nykštuką pasaką“ bei linksminosi kartu su Kalėdų Seneliu. Dėkojame tėveliams už nuotaikingus vaikų kostiumus.

2019 12 19

Sveikiname!

Su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Gustą.

2019 12 14

 

Kalėdinės dirbtuvėlės. Eglutės įžiebimo šventė

Gruodžio 5-osios popietę lopšelio-darželio bendruomenė rinkosi į „Kalėdines dirbtuvėles“. Čia sukurtais žaisliukais buvo papuošta  eglė. Dėkojame visiems už sukurtą jaukumą ir šiltą grožį.

2019 12 06

Laukiame švenčių!

Vaikai nekantriai laukia Kalėdų- parašė laišką Kalėdų Seneliui ir pasipuošė eglutę.

2019 12 06

Daržovių kokteilių rytmetys

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė kartu su vaikais aptarė daržovių naudą.  Vaikai ne tik stebėjo kokteilių gaminimą, bet ir padėjo  sutrinti daržoves. Vaikai ragavo kokteilius bei vertino jų skonio savybes. Sveikuoliškų kokteilių rytmetys suorganizuotas pagal grupės metinį projektą „Vaikai-vaisių, daržovių draugai“.

2019 11 26

 

 

Sveikiname!

Su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Rapolą.

2019 11 22

 

Sveikiname!

Su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Dovą.

2019 11 19

Koks maistas sveikas?

Grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Vaikams buvo pasiūlyta sudėlioti neorganinio stiklo maisto pasirinkimo piramidę. Veiklos tikslas-formuoti sveikos mitybos suvokimą.

2019 11 13

Skaičių šalyje

Mokytis skaičiuoti vaikams padėjo Meškutis Minkštutis ir Kiškis Piškis. Vaikai serviravo svečiams stalą, padėjo jiems pasidalinti po lygiai kaladėles bei mokė juos pažinti skaitmenis  nuo vieno iki penkių. Vaikai miklino pirštukus: keverzojo, piešė  skaitmenis bei raideles ant šviesos stalo.

2019 11 08

 

Sportinė veikla

Du kartus per savaitę vaikai dalyvauja  sportinėje veikloje. Vaikai čia mokosi valdyti savo kūną, ugdosi fizines ypatybes- lankstumą, vikrumą, ištvermę, greitumą, judesių koordinaciją. Judriųjų žaidimų metu vaikai mokosi logiškai mąstyti, laikytis žaidimo taisyklių, saugiai judėti.

2019 11 08

 

Sveikiname!

Spalio 31-ąją su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Povilą.

 

„Raganų puota“

Šiandien vaikai, persirengę įvairiais personažais, dalyvavo Helovino šventėje: žiūrėjo filmuką apie vaiduokliuką, stebėjo didžiųjų raganų šokį ir patys šoko.

2019 10 25

Išvyka į „Raibą plunksną“

Plakatas, knyga ar filmas neatstos buvimo gamtoje bei tiesioginio sąlyčio su ja, todėl vaikams buvo suteikta galimybė pažinti gyvąją gamtą iš arti. „Raiboje plunksnoje“ vaikai ne tik gėrėjosi  paukščiais ir gyvūnais, bet draugiškai nusiteikusius galėjo ir paglostyti.

2019 10 24

 

Pažintis su Kimoči

Ką jaučiu aš ir ką jaučia kitas? Kaip atpažinti jausmus ir kaip juos tinkamai išreikšti? „Saulučių“ grupės vaikai  susipažino su pirmuoju Kimoči -Balande Meile.

2019 10 23

 

Pieno -vaisių kokteilių rytmetys

Šiais mokslo metais grupė dalyvauja projekte  „Vaikai-vaisių, daržovių draugai“. Spalio 17-ąją vaikai  ne tik stebėjo, kaip gaminamas kokteilis, bet ir padėjo jį suplakti. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Audrone vaikai skanavo pieno- braškių, bei pieno – bananų  kokteilius-  lygino spalvas, vertino skonį.

2019 10 17

 

Dantukų priežiūra

Sveikatos specialistė Audronė pasakoja ir demonstruoja, kaip taisyklingai valyti dantukus.

„Daržo ir sodo gėrybės“

Spalio 16 dieną lopšelio-darželio pedagogai stebėjo  „Saulučių“ grupės atvirą veiklą tema „Daržo ir sodo gėrybės“. Vaikai žaidė judriuosius bei didaktinius žaidimus: demonstravo savo fizines ypatybes-vikrumą, lankstumą, judesių koordinaciją, taip pat aplinkos pažinimo gebėjimus.

2019 10 16

 

Derliaus šventė

Spalio 11-ąją „Saulučių“ grupės vaikai kartu su lopšelio- darželio bendruomene rinkosi į Derliaus šventę. Renginio personažai-Rudenėlis ir Morka-buvo paruošę vaikams linksmų užduočių. Dėkojame tėveliams už išradingas rudens kompozicijas, papuošusias  darželio erdves.

2019 10 11

 

Veikla lauke

Lauke vaikai mėgaujasi draugija: inicijuoja bendrus vaidmenų žaidimus, žaidžia po du ar grupelėmis. Vaikai tyrinėja aplinką:  renka medžių lapus,  juos skaičiuoja bei žarsto.

2019 10 02

 

Sveikiname!

Rugsėjo 23-ią dieną su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Auksę.

 

„Vaikai-vaisių, daržovių draugai“

Šiais mokslo metais grupės vaikai dalyvauja projekte, skatinančiame rinktis sveiką maistą. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Breivienė supažindino vaikus su sveiko maisto piramide. Didaktinio žaidimo metu vaikai suklijavo pasirinktus maisto produktus į piramidę.

2019 09 23

 

Edukacinė veikla „Elgesys gatvėje“

Grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Breivienė. Su  vaikais buvo aptartos saugaus elgesio gatvėje taisyklės.

2019 0913

Sveikiname

Vakarę 4-tojo gimtadienio proga sveikina grupės draugai.

Rugsėjo 1-osios šventė

„Saulučių“ grupės vaikai kartu su darželio bendruomene paminėjo  mokslo metų pradžią. Sveikiname tėvelius ir vaikus bei linkime visiems įdomių, kūrybingų bei prasmingų metų.

2019 09 06

 

 

„Aš, tėtis ir mama esame darni šeima“

Gegužės 29-ąją vyko tradicinė lopšelio-darželio bendruomenės šventė „Aš, tėtis ir mama esame darni šeima“. Renginio vedantieji-piratai-įteikė vaikams „Lobio žemėlapį“. Vaikai  kartu su mamomis ir tėčiais „ieškojo lobio“-įveikė įvairias sportines užduotis bei kliūtis.

2019 05 29

Futboliuko šventė

Gegužės 17 dieną „Saulučių“ grupės vaikai dalyvavo futboliuko šventėje.  Lopšelio-darželio ugdytiniai kartu su sporto mokytoju Luku atliko mankštą.

2019 05 17

 

 

Higienos pamokėlė

Gegužės 6 dieną grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Ji vaikams paaiškino, kodėl būtina kruopščiai plautis rankas bei  pademonstravo, kaip  taisyklingai tai daryti.

2019 05 06

Motinos dienos šventė

Gegužės 2-ą dieną vaikai pakvietė mamas ir tėčius pasižiūrėti muzikinę pasaką „Kaip liūdna boružėlė tapo laiminga“. Artėjančios motinos dienos proga vaikai skyrė mamoms dainas, eiles bei šokius. Dėkojame tėveliams už spalvingus vaikų sceninius kostiumus.

2019 05 03

 

Sveikiname!

Su 4-uoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Mėtą.

2019 04 30

 

Veikla lauke

 Lauke vaikai jau mėgaujasi žaidimais smėlio dėžėje, piešdami kreidelėmis,  žaisdami pačių sugalvotus žaidimus. Šį pavasarį vaikais pradėjo mokytis važiuoti balansiniais dviratukais. Tai puiki galimybė ne tik lavinti stambiosios motorikos įgūdžius, bet ir mokytis savireguliacijos, savikontrolės-vaikai pratinasi palaukti savo eilės, laikytis susitarimų.

2019 04 26

 

Sveikiname!

Balandžio 17-ąją su 3-iuoju gimtadieniu grupės draugai pasveikino Pauliną.

2019 04 17

 

Puošiame Velykų medį

Balandžio 11 dieną lopšelio-darželio bendruomenė-pedagogai, tėveliai, vaikai-dalyvavo popietėje  „Papuoškime Velykų medį“. Dėkojame Leonardo močiutei, Paulinos mamai bei Dovo tėveliui už dalyvavimą ir kūrybines idėjas.

2019 04 12

Svečiuose-Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas

Balandžio 2-ąją-Tarptautinės vaikų knygos dieną-„Saulučių“ grupės vaikus aplankė Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas. Populiarūs knygų veikėjai įtraukė vaikus į pokalbį bei kartu pašoko ir padainavo.Vaikai buvo paraginti kuo dažniau vartyti ir „skaityti“ knygeles.

2019 04 02

 

Atvirų durų savaitė

Kovo 29-ąją grupėje svečiavosi vaikų mamos. Vaikai noriai pademonstravo išmoktas rankų ir pirštų mankšteles. Veiklos pabaigoje savo nuotaiką  ir emocijas vaikai išreiškė piešiniuose.

2019 03 29

Tolerancijos diena

Kovo 26-ąją  „Saulučių“ grupės vaikai kartu su lopšelio bendruomene paminėjo Tolerancijos dieną. Vaikai linksminosi su šventės vedėjais-personažais Vilku ir Raudonkepuraite bei pristatė savo padarytą „Draugų knygą“.

2019 03 26

 

 

Mūsų mylima žemelė

Kovo viduryje grupėje atsirado „žalioji palangė“ -vaikai kartu su auklėtojomis pasodino pupų bei gėlyčių sėklų. Tikėdamiesi, kad daigeliai greičiau prasikals pašildžius saulutei, vaikai ją nupiešė. Kovo 20-ąją vaikai kartu su visa darželio  bendruomene paminėjo Žemės dieną.

2019 03 21

 

Burnos higienos pamokėlė

Kovo 8-ąją grupėje apsilankė visuomenės sveikatos specialistė  Audronė Breivienė.  Ji parodė vaikams, kaip  taisyklingai valytis dantis ir paragino kasdien juos kruopščiai prižiūrėti.

2019 03 08

Užgavėnės

Kovo 5-ąją vaikai triukšmingai išlydėjo žiemą. Didžiausią įspūdį vaikams paliko spalvingi persirengėliai-šventės personažai. Kaip niekad skanūs buvo mieliniai Užgavėnių blynai…

2019 03 07

Kaziuko mugė

Vaikai nekantriai  laukė tradicinės darželio šventės-Kaziuko mugės. Savo darbelių stalą vaikai papuošė veiklų metu darytais atvirukais, pakabukais. Dailės darbeliuose vaikai  atspindėjo mugės dirbinius-ąsočius, verbas. Ypač nelengva buvo numarginti verbą…Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą šventėje.

2019 03 05

Mano gimtinė-Lietuva

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai-Vasario 16-ajai-vaikai stengėsi perprasti sąvoką „Gimtinė“:  apžiūrėjo Vytį, įsiminė vėliavos spalvas, savo valstybės bei miesto pavadinimą. Daug įspūdžių vaikams paliko apsilankymas  Etnografijos kambarėlyje. Dailės darbeliuose vyravo tautinių spalvų paletė.

2019 02 15

Darželio gimtadienis

Vasario pirmąją savaitę vaikai nuotaikingai ir spalvingai paminėjo darželio jubiliejinį gimtadienį.

„Juda piršteliai-bunda žodeliai“

Vienas iš grupės ugdymo(si) prioritetų-sakytinės kalbos lavinimas. Šiais mokslo metais  vaikai kartu su auklėtojomis bei logopede Aušra Adomaitiene vykdo projektą „Juda piršteliai-bunda žodeliai“. Veiklų tikslas-lavinti smulkiąją motoriką bei kalbinę vaikų raišką.

2019 01 22

Atsisveikinimas su eglute

Sausio 4-11 dienomis vaikai, susirinkę po atostogų, dalinosi praėjusių švenčių įspūdžiais. Vaikai,  atsinešę į grupę  savo kalėdines dovanėles, džiaugėsi ir gėrėjosi jomis. Grupė taip pat pasipildė naujais žaislais, kuriuos vaikai noriai išmėgino. Šventinį laikotarpį „Saulučių“ grupės vaikai užbaigė kartu su Trimis Karaliais: šoko, dainavo ir mėgavosi saldžia dovana.

2019 01 11

Sveikiname!

Su 3-iuoju gimtadieniu grupės vaikai pasveikino Rapolą ir Smiltę.

2018 12 21

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Gruodžio 20 dieną vaikus aplankė Kalėdų Senelis. Vaikai deklamavo, dainavo bei šoko ratelius. Koncerto „Metų karuselė“ pabaigoje Kalėdų senelis pradžiugino vaikus dovanomis.

2018 12 21

Žiemos pramogos

Snieginga žiema leidžia vaikams mėgautis tiek bendra, tiek  ir individualia veikla lauke. Vaikai pratinasi dalintis kastuvėliais, rogutėmis, palaukti savo eilės. „Kur du stos-daugiau naudos“- vaikai ima suvokti, kad draugą rogutėse vežti dviese  kur kas lengviau…

2018 12 18

Laisva veikla

Laisvos veiklos metu „Saulučių“ grupės vaikai renkasi įvairius stalo žaidimus: formelių rūšiuokles, dėliones, konstruktorius. Tačiau labiausiai mėgstama veikla yra vaidmenų žaidimai Šeimos kampelyje.Vaikai žaidžia vieni, greta vienas kito arba  organizuoja bendrą žaidimą. Laisvos veiklos metu mokomasi dalintis žaislais, pratinamasi susitvarkyti žaidimo vietą.

2018 11 29

Sveikiname!

Su 3-iuoju gimtadieniu „Saulučių“ grupės vaikai sveikina Povilą ir Dovą.

2018 11 20

Veikla lauke

Vaikai nekantriai laukia pirmojo sniego bei žiemos pramogų lauke. Tačiau veiklos darželio kieme netrūksta ir vėlyvą rudenį…

2018 11 19

Spalvos ir spalviukai

Lapkričio 12-16 dienomis vaikai gilinosi į spalvų pasaulį: rūšiavo spalvotas kaladėles, kamuoliukus. Visi nesunkiai įveikė užduotį „Gudrieji flomasteriai“-surado pabirusias flomasterių „kepurėles“. Vaikai tyrinėjo modilino savybes: „raitė“ gėlytes, margino jas guašu. „Spalvotas garvežiukas“ pakvietė visus „sėsti“ į  raudonos, geltonos, žalios bei mėlynos spalvos vagonus linksmai kelionei po grupę.

2018 11 16

Žibintų šventė

Lapkričio 9 dieną „Saulučių“ grupės vaikai kartu su tėveliais bei visa darželio bendruomene dalyvavo Žibintų šventėje. Tamsą išsklaidė bei sužvarbti neleido vaikų, pedagogų bei tėvelių pagaminti žibintai…

2018 11 11

 Augu sveikas ir stiprus

Spalio 23 dieną „Saulučių“ grupėje edukacinę veiklą tema „Kaip taisyklingai valytis dantis“ vedė bendrosios praktikos slaugytoja Audronė. Vaikai sužinojo, kodėl būtina valytis dantukus bei kaip tai teisingai atlikti.

2018 10 23

Aš pažįstu medį

Spalio 15-19 dienomis vaikai  mokėsi pažinti artimiausią gamtinę aplinką-darželio kieme augančius medžius. Vaikai jau pažįsta eglę, pradeda skirti kaštoną, beržą. Didaktinių žaidimų metu vaikai skaičiavo kankorėžius, giles, kaštonus. Pažintinę veiklą paįvairino meninė raiška- vaikams buvo pasiūlyta nuspalvinti  klevo lapą.

2018 10 19

Grupės tradicijos

Rudenį 3-ią gimtadienį sutiko Auksė, Domas ir Vakarė. Gimtadieniai grupėje  stiprina vaiko asmeninio tapatumo, o taip pat bendrumo su grupe jausmą. Vaikai mokosi rodyti dėmesį draugui-pasakyti gerą žodį, apkabinti, padainuoti sveikinimo dainelę.

2018 10 01

Judumo savaitė

Rugsėjo 17 -21 dienomis „Saulučių“ grupės vaikai įsitraukė į  Judumo savaitei skirtus renginius. „Skriek su vėjeliu!“-taip vadinosi akcija, kurios metu vaikai šėliojo pievoje su spalvotais balionais. Tačiau didžiausią įspūdį vaikams paliko Dienai be automobilio skirtas renginys: vaikai dalyvavo bendroje mankštoje, mokėsi važiuoti paspirtuku, stebėjo dvirates transporto priemones vairuojančius vyresniuosius draugus bei gėrėjosi jų vairavimo įgūdžiais.

2018 09 21

Sveiki, sugrįžę!

Šį rudenį „Saulučių“ grupę papildė nauji ugdytiniai: Povilas, Kajus, Rapolas bei Ela. Tikimės geranoriško vaikų  bendravimo,  o pramogos lauke-geriausia proga susipažinti ir susidraugauti…

Veikla lauke

Ankstyva vasara suteikė daug pramogų mažiesiems: vaikai čiuožinėja, tyrinėja smėlio savybes, spardo pievoje kamuolį, žaidžia gaudynių bei sugalvoja savo žaidimų. Lauke smagu ne tik žaisti, bet ir muzikuoti. Vaikai ypač pamėgo muzikinius ratelius su spalvotu parašiutu.

2018 05 29

Linksmos spalvos

Didaktiniai žaidimai, vizualinė raiška-tepliojimas, štampavimas įvairiomis dailės priemonėmis, spontaniškas keverzojimas pieštukais-visi šie būdai padeda mažiesiems išreikšti save bei pažinti spalvų pasaulį. Vaikai jau pradeda įsidėmėti pagrindines spalvas-raudoną, mėlyną, geltoną ir žalią.

  2018 05 28

Tau, mamyte!

Gegužės 11 dieną „Saulučių“ grupės vaikai pasveikino mamas su paėjusia Motinos diena. Mažieji pirmą kartą savarankiškai stovėjo scenoje. Vaikai kartu su auklėtojomis kūrybiškai pateikė eilėraštukus bei daineles, sukosi ratelyje su mamomis.

2018 05 14

Atvirų durų dienos

Balandžio 17 dieną grupėje lankėsi ugdytinių tėveliai bei močiutės. Tėveliai buvo pakviesti kartu su vaikais inscenizuoti pasaką „Ropė“. Nors mažieji artistai buvo nedrąsūs, bendra veikla nuteikė maloniai.  Dėkojame Luko tėveliui bei Gabijos mamai už pagalbą „raunant ropę“.

2018 04 18

Rid rid rid margi margučiai…

Velykų prasmę mažiesiems dar sunku suvokti. Vaikai tiesiog gėrėjosi medinių bei natūralių margučių spalvomis ir raštais. Visiems patiko žaisti-ridenti, bandyti margučių tvirtumą.

2018 04 09

„Aš paseksiu pasaką…“

„Saulučių“ grupės metinio projekto tikslas – pasakų pagalba skatinti vaikų kalbinę raišką: lavinti šnekamąją kalbą, plėsti žodyną. Vaikai jau matė stalo teatrą-pasakas  kartoninių  figūrėlių pagalba sekė auklėtojos ir vaikų mamos. Atėjo eilė inscenizacijai- vaikams buvo pasiūlyta suvaidinti „Ropę“. Ropės „rovimas“ suteikė daug džiugių emocijų tiek mažiesiems aktoriams, tiek žiūrovams.

2018 03 20

                                     Laukiame pavasario

„Saulučių“ grupės vaikai labai laukia pirmosios žalumos, spalvingų žiedų. Todėl kiekvienas pasėjo gėlių ir velykinės žolytės sėklų, kruopščiai palaistė. Dabar kiekvieną dieną stebėsime ir lauksime pirmųjų daigelių.

2018-03-14

Kaziuko mugė

Kovo 2-ą dieną „Saulučių“ grupės ugdytiniai pirmą kartą dalyvavo lopšelio-darželio bendruomenės šventėje salėje. Tai puiki proga pažinti socialinę aplinką,  lavinti(s) santykių su bendraamžiais gebėjimus. Visą savaitę vaikai ir auklėtojos darė kolektyvinius  darbelius, skirtus „parduoti“: štampavo atvirukus, dažė makaronus vėriniams. Dėkojame tėveliams už pagalbą-  „Saulučių“ grupės prekystalis buvo spalvingas ir gausus.

2018 03 02

Su Vasario 16-ąja!

„Saulučių“ grupės vaikams dar sunku suvokti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos prasmę. Tačiau šia proga vaikai nudžiugino mylimiausius  žmones-mamas ir tėvelius- dailės darbeliais. Šią savaitę darbelių stendą papuošė spalvotų balionų aplikacijos bei ąžuolas, sukurtas iš rankyčių atspaudų. Su švente, mieli tėveliai!

2018 02 15

Aš-nepaprastas ir įdomus

Vasario mėnesį „Saulučių“ grupės ugdytiniai pradėjo nuo savivokos ir savivaizdžio įtvirtinimo. Tai-savo kūno pažinimas, asmeninių savybių, gebėjimų suvokimas. Vaikai  ne tik mokėsi atpažinti pagrindines kūno dalis, bet ir bandė perprasti  emocijas. Kaip paguosti liūdintį, verkiantį draugą? Reikia jį apkabinti, paglostyti, pasiūlyti savo žaisliuką. Visi „Saulučių“ grupės vaikai turi skirtingus pomėgius ir mėgstamus žaislus. Tačiau vaikai džiaugiasi ir bendra veikla, ypač-žaidimu su kamuoliu ir muzikiniais žaidimais.

2018 02 09

Pažinimo, tyrinėjimų ir atradimų savaitė

Gruodžio 15-19 dienomis „Saulučių“ grupės vaikai buvo ypač smalsūs, kūrybiški ir nusiteikę tyrinėti. Tyrinėjimas-tai pažinimas. Didaktinių žaidimų metu vaikai noriai mokėsi atskirti mėgstamiausių grupės žaislų-kaladėlių-spalvą, formą ir dydį. Žaidimo „Plaukia-skęsta“ metu vaikai  stebėjosi  vienų daiktų savybe plūduriuoti paviršiuje, kitų-grimzti į dugną.Vaikų meninė raiška pasireiškė tyrinėjant guašo savybes ir galimybes:  „perlenk-suspausk“ lapą metodas suteikė progą pasigėrėti  atspaudų raštais. Veiklų lauke metu  vaikai aktyviai tyrinėjo sniego savybes: kasė, sėmė, pylė į kibirėlius, barstė. Sunkiausia buvo laikytis susitarimo „Su sniegu žaidžiu, bet jo nevalgau…“.

2018 01 19

Nykštukų šalyje

Gruodžio 21 dienos vakarą Saulučių grupės vaikai kvietė tėvelius į stebuklingą Nykštukų šalį. Mažieji nykštukai kartu su muzikos pedagoge ir tėveliais virė „košę malošę“, grojo mediniais pagaliukais, ėjo ratelį.

Nykštukų šalyje nykštukai yra labai darbštūs ir kūrybingi, todėl pakvietė tėvelius į Kalėdines dirbtuvėles. Čia visi jaukiai susibūrę, valandėlę pasidarbavę, pasigamino eglutės papuošimus.

2017-12-21

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Gruodžio 19 dieną  „Saulučių“ grupės vaikai susitiko su Kalėdų Seneliu. Mažieji dar nedrįso įsilieti į linksmybių šurmulį, todėl besilinksminančius  su Kalėdų Seneliu vyresniuosius draugus  tik stebėjo. Tačiau buvimas drauge, Kalėdų Senelio įteiktas dovanų maišas suteikė gerų emocijų. Dėkojame grupės tėveliams už idėjas ir pastangas puošiant grupės aplinką šventinėmis dekoracijomis.

2017 12 19

Nauji edukaciniai žaislai

 „Saulučių“ grupės ugdomoji aplinka buvo papildyta naujais edukaciniais žaislais ir priemonėmis. Vaikai noriai išbandė dideles konstruktoriaus kaladėles, spalvotus  sudedamus konstruktorius- bokštelius, vaflinių kaladėlių konstruktorių-automobilį. Šios priemonės lavina vaikų akies-rankos koordinaciją, loginį mąstymą, spalvų ir formų pažinimą. Berniukai ypač džiaugėsi dideliu spalvotu sunkvežimiu.

2017 12 08

 Kalėdų belaukiant

Gruodžio 5 dieną „Saulučių“ grupėje vyravo itin džiugi nuotaika-vaikai puošė Kalėdų eglutę. Kiekvienam  buvo patikėta atsakinga užduotis-pakabinti po žaisliuką. Belieka laukti susitikimo su nykštukais, snieguolėmis, ir, žinoma, Kalėdų seneliu…

2017 12 05

Sveikatingumo pamokėlė

Lapkričio 16 dieną „Saulučių“ grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Ji papasakojo vaikams apie tai, kodėl būtina kuo dažniau plautis rankas. Visiems vaikams Audronė parodė, kaip taisyklingai reikia plauti rankas.Sveikatos priežiūros specialistė įteikė vaikams po dovanėlę-spalvinimo knygelę sveikos gyvensenos tema.

2017 11 16

Svečiuose-pasaka

Spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje „Saulučių“ grupėje svečiavosi pasakų „Ropė“ ir „Pirštinė“ personažai. Klausydami grožinių kūrinėlių vaikai galėjo pajusti pasakų kalbos grožį, intonacijų įvairovę. Vaikai atliepė pasakų turinį šypsenomis, mimika, gestais. Vaikai turėjo galimybę palaikyti rankose, apžiūrėti stalo teatro lėles, kartonines figūrėles. Grožinius kūrinėlius pagal grupės projektą „Aš paseksiu pasaką“ vaikams pristatė ne tik auklėtojos, bet ir mamos. Dėkojame Smiltės ir Luko mamoms už vaizdingai pasektas pasakas.

2017 11 13

Pramogos lauke

„Saulučių“ grupės vaikai jau  ištyrinėjo grupės aplinką. O ką įdomaus galima nuveikti lauke? Čia galima žaisti lauko žaislais, keverzoti spalvotomis kreidelėmis, suptis ant supynių, taigi, patenkinti vieną svarbiausių – judėjimo poreikį.

2017 09 30

Pirmieji „Saulučių“ grupės mažylių  žingsneliai darželyje