Saulutės

Pažinimo, tyrinėjimų ir atradimų savaitė

Gruodžio 15-19 dienomis „Saulučių“ grupės vaikai buvo ypač smalsūs, kūrybiški ir nusiteikę tyrinėti. Tyrinėjimas-tai pažinimas. Didaktinių žaidimų metu vaikai noriai mokėsi atskirti mėgstamiausių grupės žaislų-kaladėlių-spalvą, formą ir dydį. Žaidimo „Plaukia-skęsta“ metu vaikai  stebėjosi  vienų daiktų savybe plūduriuoti paviršiuje, kitų-grimzti į dugną.Vaikų meninė raiška pasireiškė tyrinėjant guašo savybes ir galimybes:  „perlenk-suspausk“ lapą metodas suteikė progą pasigėrėti  atspaudų raštais. Veiklų lauke metu  vaikai aktyviai tyrinėjo sniego savybes: kasė, sėmė, pylė į kibirėlius, barstė. Sunkiausia buvo laikytis susitarimo „Su sniegu žaidžiu, bet jo nevalgau…“.

2018 01 19

Nykštukų šalyje

Gruodžio 21 dienos vakarą Saulučių grupės vaikai kvietė tėvelius į stebuklingą Nykštukų šalį. Mažieji nykštukai kartu su muzikos pedagoge ir tėveliais virė „košę malošę“, grojo mediniais pagaliukais, ėjo ratelį.

Nykštukų šalyje nykštukai yra labai darbštūs ir kūrybingi, todėl pakvietė tėvelius į Kalėdines dirbtuvėles. Čia visi jaukiai susibūrę, valandėlę pasidarbavę, pasigamino eglutės papuošimus.

2017-12-21

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Gruodžio 19 dieną  „Saulučių“ grupės vaikai susitiko su Kalėdų Seneliu. Mažieji dar nedrįso įsilieti į linksmybių šurmulį, todėl besilinksminančius  su Kalėdų Seneliu vyresniuosius draugus  tik stebėjo. Tačiau buvimas drauge, Kalėdų Senelio įteiktas dovanų maišas suteikė gerų emocijų. Dėkojame grupės tėveliams už idėjas ir pastangas puošiant grupės aplinką šventinėmis dekoracijomis.

2017 12 19

Nauji edukaciniai žaislai

 „Saulučių“ grupės ugdomoji aplinka buvo papildyta naujais edukaciniais žaislais ir priemonėmis. Vaikai noriai išbandė dideles konstruktoriaus kaladėles, spalvotus  sudedamus konstruktorius- bokštelius, vaflinių kaladėlių konstruktorių-automobilį. Šios priemonės lavina vaikų akies-rankos koordinaciją, loginį mąstymą, spalvų ir formų pažinimą. Berniukai ypač džiaugėsi dideliu spalvotu sunkvežimiu.

2017 12 08

 Kalėdų belaukiant

Gruodžio 5 dieną „Saulučių“ grupėje vyravo itin džiugi nuotaika-vaikai puošė Kalėdų eglutę. Kiekvienam  buvo patikėta atsakinga užduotis-pakabinti po žaisliuką. Belieka laukti susitikimo su nykštukais, snieguolėmis, ir, žinoma, Kalėdų seneliu…

2017 12 05

Sveikatingumo pamokėlė

Lapkričio 16 dieną „Saulučių“ grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Ji papasakojo vaikams apie tai, kodėl būtina kuo dažniau plautis rankas. Visiems vaikams Audronė parodė, kaip taisyklingai reikia plauti rankas.Sveikatos priežiūros specialistė įteikė vaikams po dovanėlę-spalvinimo knygelę sveikos gyvensenos tema.

2017 11 16

Svečiuose-pasaka

Spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje „Saulučių“ grupėje svečiavosi pasakų „Ropė“ ir „Pirštinė“ personažai. Klausydami grožinių kūrinėlių vaikai galėjo pajusti pasakų kalbos grožį, intonacijų įvairovę. Vaikai atliepė pasakų turinį šypsenomis, mimika, gestais. Vaikai turėjo galimybę palaikyti rankose, apžiūrėti stalo teatro lėles, kartonines figūrėles. Grožinius kūrinėlius pagal grupės projektą „Aš paseksiu pasaką“ vaikams pristatė ne tik auklėtojos, bet ir mamos. Dėkojame Smiltės ir Luko mamoms už vaizdingai pasektas pasakas.

2017 11 13

Pramogos lauke

„Saulučių“ grupės vaikai jau  ištyrinėjo grupės aplinką. O ką įdomaus galima nuveikti lauke? Čia galima žaisti lauko žaislais, keverzoti spalvotomis kreidelėmis, suptis ant supynių, taigi, patenkinti vieną svarbiausių – judėjimo poreikį.

2017 09 30

 

Pirmieji „Saulučių“ grupės mažylių  žingsneliai darželyje