Saulutės

Spalvos ir spalviukai

Lapkričio 12-16 dienomis vaikai gilinosi į spalvų pasaulį: rūšiavo spalvotas kaladėles, kamuoliukus. Visi nesunkiai įveikė užduotį „Gudrieji flomasteriai“-surado pabirusias flomasterių „kepurėles“. Vaikai tyrinėjo modilino savybes: „raitė“ gėlytes, margino jas guašu. „Spalvotas garvežiukas“ pakvietė visus „sėsti“ į  raudonos, geltonos, žalios bei mėlynos spalvos vagonus linksmai kelionei po grupę.

2018 11 16

Žibintų šventė

Lapkričio 9 dieną „Saulučių“ grupės vaikai kartu su tėveliais bei visa darželio bendruomene dalyvavo Žibintų šventėje. Tamsą išsklaidė bei sužvarbti neleido vaikų, pedagogų bei tėvelių pagaminti žibintai…

2018 11 11

 

 

 Augu sveikas ir stiprus

Spalio 23 dieną „Saulučių“ grupėje edukacinę veiklą tema „Kaip taisyklingai valytis dantis“ vedė bendrosios praktikos slaugytoja Audronė. Vaikai sužinojo, kodėl būtina valytis dantukus bei kaip tai teisingai atlikti.

2018 10 23

Aš pažįstu medį

Spalio 15-19 dienomis vaikai  mokėsi pažinti artimiausią gamtinę aplinką-darželio kieme augančius medžius. Vaikai jau pažįsta eglę, pradeda skirti kaštoną, beržą. Didaktinių žaidimų metu vaikai skaičiavo kankorėžius, giles, kaštonus. Pažintinę veiklą paįvairino meninė raiška- vaikams buvo pasiūlyta nuspalvinti  klevo lapą.

2018 10 19

Grupės tradicijos

Rudenį 3-ią gimtadienį sutiko Auksė, Domas ir Vakarė. Gimtadieniai grupėje  stiprina vaiko asmeninio tapatumo, o taip pat bendrumo su grupe jausmą. Vaikai mokosi rodyti dėmesį draugui-pasakyti gerą žodį, apkabinti, padainuoti sveikinimo dainelę.

2018 10 01

Judumo savaitė

Rugsėjo 17 -21 dienomis „Saulučių“ grupės vaikai įsitraukė į  Judumo savaitei skirtus renginius. „Skriek su vėjeliu!“-taip vadinosi akcija, kurios metu vaikai šėliojo pievoje su spalvotais balionais. Tačiau didžiausią įspūdį vaikams paliko Dienai be automobilio skirtas renginys: vaikai dalyvavo bendroje mankštoje, mokėsi važiuoti paspirtuku, stebėjo dvirates transporto priemones vairuojančius vyresniuosius draugus bei gėrėjosi jų vairavimo įgūdžiais.

2018 09 21

Sveiki, sugrįžę!

Šį rudenį „Saulučių“ grupę papildė nauji ugdytiniai: Povilas, Kajus, Rapolas bei Ela. Tikimės geranoriško vaikų  bendravimo,  o pramogos lauke-geriausia proga susipažinti ir susidraugauti…

Veikla lauke

Ankstyva vasara suteikė daug pramogų mažiesiems: vaikai čiuožinėja, tyrinėja smėlio savybes, spardo pievoje kamuolį, žaidžia gaudynių bei sugalvoja savo žaidimų. Lauke smagu ne tik žaisti, bet ir muzikuoti. Vaikai ypač pamėgo muzikinius ratelius su spalvotu parašiutu.

2018 05 29

Linksmos spalvos

Didaktiniai žaidimai, vizualinė raiška-tepliojimas, štampavimas įvairiomis dailės priemonėmis, spontaniškas keverzojimas pieštukais-visi šie būdai padeda mažiesiems išreikšti save bei pažinti spalvų pasaulį. Vaikai jau pradeda įsidėmėti pagrindines spalvas-raudoną, mėlyną, geltoną ir žalią.

  2018 05 28

Tau, mamyte!

Gegužės 11 dieną „Saulučių“ grupės vaikai pasveikino mamas su paėjusia Motinos diena. Mažieji pirmą kartą savarankiškai stovėjo scenoje. Vaikai kartu su auklėtojomis kūrybiškai pateikė eilėraštukus bei daineles, sukosi ratelyje su mamomis.

2018 05 14

Atvirų durų dienos

Balandžio 17 dieną grupėje lankėsi ugdytinių tėveliai bei močiutės. Tėveliai buvo pakviesti kartu su vaikais inscenizuoti pasaką „Ropė“. Nors mažieji artistai buvo nedrąsūs, bendra veikla nuteikė maloniai.  Dėkojame Luko tėveliui bei Gabijos mamai už pagalbą „raunant ropę“.

2018 04 18

 

Rid rid rid margi margučiai…

Velykų prasmę mažiesiems dar sunku suvokti. Vaikai tiesiog gėrėjosi medinių bei natūralių margučių spalvomis ir raštais. Visiems patiko žaisti-ridenti, bandyti margučių tvirtumą.

2018 04 09

„Aš paseksiu pasaką…“

„Saulučių“ grupės metinio projekto tikslas – pasakų pagalba skatinti vaikų kalbinę raišką: lavinti šnekamąją kalbą, plėsti žodyną. Vaikai jau matė stalo teatrą-pasakas  kartoninių  figūrėlių pagalba sekė auklėtojos ir vaikų mamos. Atėjo eilė inscenizacijai- vaikams buvo pasiūlyta suvaidinti „Ropę“. Ropės „rovimas“ suteikė daug džiugių emocijų tiek mažiesiems aktoriams, tiek žiūrovams.

2018 03 20

                                     Laukiame pavasario

„Saulučių“ grupės vaikai labai laukia pirmosios žalumos, spalvingų žiedų. Todėl kiekvienas pasėjo gėlių ir velykinės žolytės sėklų, kruopščiai palaistė. Dabar kiekvieną dieną stebėsime ir lauksime pirmųjų daigelių.

2018-03-14

Kaziuko mugė

Kovo 2-ą dieną „Saulučių“ grupės ugdytiniai pirmą kartą dalyvavo lopšelio-darželio bendruomenės šventėje salėje. Tai puiki proga pažinti socialinę aplinką,  lavinti(s) santykių su bendraamžiais gebėjimus. Visą savaitę vaikai ir auklėtojos darė kolektyvinius  darbelius, skirtus „parduoti“: štampavo atvirukus, dažė makaronus vėriniams. Dėkojame tėveliams už pagalbą-  „Saulučių“ grupės prekystalis buvo spalvingas ir gausus.

2018 03 02

Su Vasario 16-ąja!

„Saulučių“ grupės vaikams dar sunku suvokti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos prasmę. Tačiau šia proga vaikai nudžiugino mylimiausius  žmones-mamas ir tėvelius- dailės darbeliais. Šią savaitę darbelių stendą papuošė spalvotų balionų aplikacijos bei ąžuolas, sukurtas iš rankyčių atspaudų. Su švente, mieli tėveliai!

2018 02 15

Aš-nepaprastas ir įdomus

Vasario mėnesį „Saulučių“ grupės ugdytiniai pradėjo nuo savivokos ir savivaizdžio įtvirtinimo. Tai-savo kūno pažinimas, asmeninių savybių, gebėjimų suvokimas. Vaikai  ne tik mokėsi atpažinti pagrindines kūno dalis, bet ir bandė perprasti  emocijas. Kaip paguosti liūdintį, verkiantį draugą? Reikia jį apkabinti, paglostyti, pasiūlyti savo žaisliuką. Visi „Saulučių“ grupės vaikai turi skirtingus pomėgius ir mėgstamus žaislus. Tačiau vaikai džiaugiasi ir bendra veikla, ypač-žaidimu su kamuoliu ir muzikiniais žaidimais.

2018 02 09

Pažinimo, tyrinėjimų ir atradimų savaitė

Gruodžio 15-19 dienomis „Saulučių“ grupės vaikai buvo ypač smalsūs, kūrybiški ir nusiteikę tyrinėti. Tyrinėjimas-tai pažinimas. Didaktinių žaidimų metu vaikai noriai mokėsi atskirti mėgstamiausių grupės žaislų-kaladėlių-spalvą, formą ir dydį. Žaidimo „Plaukia-skęsta“ metu vaikai  stebėjosi  vienų daiktų savybe plūduriuoti paviršiuje, kitų-grimzti į dugną.Vaikų meninė raiška pasireiškė tyrinėjant guašo savybes ir galimybes:  „perlenk-suspausk“ lapą metodas suteikė progą pasigėrėti  atspaudų raštais. Veiklų lauke metu  vaikai aktyviai tyrinėjo sniego savybes: kasė, sėmė, pylė į kibirėlius, barstė. Sunkiausia buvo laikytis susitarimo „Su sniegu žaidžiu, bet jo nevalgau…“.

2018 01 19

Nykštukų šalyje

Gruodžio 21 dienos vakarą Saulučių grupės vaikai kvietė tėvelius į stebuklingą Nykštukų šalį. Mažieji nykštukai kartu su muzikos pedagoge ir tėveliais virė „košę malošę“, grojo mediniais pagaliukais, ėjo ratelį.

Nykštukų šalyje nykštukai yra labai darbštūs ir kūrybingi, todėl pakvietė tėvelius į Kalėdines dirbtuvėles. Čia visi jaukiai susibūrę, valandėlę pasidarbavę, pasigamino eglutės papuošimus.

2017-12-21

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Gruodžio 19 dieną  „Saulučių“ grupės vaikai susitiko su Kalėdų Seneliu. Mažieji dar nedrįso įsilieti į linksmybių šurmulį, todėl besilinksminančius  su Kalėdų Seneliu vyresniuosius draugus  tik stebėjo. Tačiau buvimas drauge, Kalėdų Senelio įteiktas dovanų maišas suteikė gerų emocijų. Dėkojame grupės tėveliams už idėjas ir pastangas puošiant grupės aplinką šventinėmis dekoracijomis.

2017 12 19

Nauji edukaciniai žaislai

 „Saulučių“ grupės ugdomoji aplinka buvo papildyta naujais edukaciniais žaislais ir priemonėmis. Vaikai noriai išbandė dideles konstruktoriaus kaladėles, spalvotus  sudedamus konstruktorius- bokštelius, vaflinių kaladėlių konstruktorių-automobilį. Šios priemonės lavina vaikų akies-rankos koordinaciją, loginį mąstymą, spalvų ir formų pažinimą. Berniukai ypač džiaugėsi dideliu spalvotu sunkvežimiu.

2017 12 08

 Kalėdų belaukiant

Gruodžio 5 dieną „Saulučių“ grupėje vyravo itin džiugi nuotaika-vaikai puošė Kalėdų eglutę. Kiekvienam  buvo patikėta atsakinga užduotis-pakabinti po žaisliuką. Belieka laukti susitikimo su nykštukais, snieguolėmis, ir, žinoma, Kalėdų seneliu…

2017 12 05

Sveikatingumo pamokėlė

Lapkričio 16 dieną „Saulučių“ grupėje apsilankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Ji papasakojo vaikams apie tai, kodėl būtina kuo dažniau plautis rankas. Visiems vaikams Audronė parodė, kaip taisyklingai reikia plauti rankas.Sveikatos priežiūros specialistė įteikė vaikams po dovanėlę-spalvinimo knygelę sveikos gyvensenos tema.

2017 11 16

Svečiuose-pasaka

Spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje „Saulučių“ grupėje svečiavosi pasakų „Ropė“ ir „Pirštinė“ personažai. Klausydami grožinių kūrinėlių vaikai galėjo pajusti pasakų kalbos grožį, intonacijų įvairovę. Vaikai atliepė pasakų turinį šypsenomis, mimika, gestais. Vaikai turėjo galimybę palaikyti rankose, apžiūrėti stalo teatro lėles, kartonines figūrėles. Grožinius kūrinėlius pagal grupės projektą „Aš paseksiu pasaką“ vaikams pristatė ne tik auklėtojos, bet ir mamos. Dėkojame Smiltės ir Luko mamoms už vaizdingai pasektas pasakas.

2017 11 13

Pramogos lauke

„Saulučių“ grupės vaikai jau  ištyrinėjo grupės aplinką. O ką įdomaus galima nuveikti lauke? Čia galima žaisti lauko žaislais, keverzoti spalvotomis kreidelėmis, suptis ant supynių, taigi, patenkinti vieną svarbiausių – judėjimo poreikį.

2017 09 30

 

Pirmieji „Saulučių“ grupės mažylių  žingsneliai darželyje