Voveraitės

LINKSMOS SPALVOS

Orams sušilus mes su vaikais žvelgiame į padangę ir kalbame: va saulytė, ji – geltona,  debesėlis – mėlynas, žolytė – žalia, o supynės lauke raudonos. Žaisdami kūrybiškus, didaktinius spalvų žaidimus, štampuodami įvairiomis dailės priemonėmis, vaikai pamažu atranda užburiantį spalvų pasaulį. Spalvos – ir jų pažinimas yra šviesiausia vaikystės dalis.

2018-05-29

ŠVARIOS RANKYTĖS

Gegužės 24 d. grupėje lankėsi visuomenės sveikatos centro specialistė Audronė Breivienė, kuri mokė vaikučius taisyklingai plauti rankytes. Vaikai išbandė mokslo technologijos rinkinį: mikroorganizmai maišelyje ir UV žibintuvėlis. Vaikų rankas apšvietus UV žibintuvėliu, galime pamatyti ar švariai jas nusiplovėme.

2018-05-24

TAU, MAMYTE!

Motinos diena – nuostabi šeimos šventė. Geriausia dovana mylimai mamai – gražūs žodžiai. Todėl gegužės 11 dieną „Voveraičių“ grupės auklėtojos ir vaikai kvietė savo mamytes į lopšelio-darželio „Gluosnis“ aktų salę paminėti Motinos dienos. Dėkingumą savo mamytėms vaikučiai išreiškė dainuojant skambias daineles, šokant linksmus ratelius, deklamuojant eilėraštukus bei žaidžiant spalvingą žaidimą –  šokį su parašiutu. Renginio pabaigoje auklėtoja kvietė tėvelius pažiūrėti „Voveraičių“ grupės vaikų video sveikinimo „Ačiū Tau, Mama“.

2018-05-11

ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Balandžio 16-20 dienomis Šiaulių lopšelyje – darželyje „Gluosnis“ vyko atvirų durų dienos. Mažieji „Voveriukai“ kartu su tėveliais piešė kolektyvinį darbelį „Pavasario takeliu į darželį einu“. Dėkojame Fausto, Kajaus ir Gabijos tėveliams.

2018-04-20

SEKU SEKU PASAKĄ

Kovo 27-oji Tarptautinė teatro diena. Todėl šio mėnesio paskutinėmis savaitėmis „Voveraičių“ grupės vaikai aktyviai dalyvavo ne tik grupės veiklose teatro tema, tačiau stebėjo ir tris spektaklius. Vieną iš spektaklių „Ežio namas“ vaidino darželio pedagogai. Ši savaitė buvo pilna vaikų teigiamų emocijų bei noro patiems kurti.

2018-03-30

LAUKIAME PAVASARIO

Kovo mėnesio viduryje pavasarinė nuotaika atkeliavo pas „Voveraičių“ grupės vaikus. Vaikai turėjo galimybę stebėti, kaip atrodo, yra sodinamos ir prižiūrimos pupos, salotos, svogūnai bei žirniai. Kiekvieną dieną lauksime pirmųjų daigelių.

2018-03-28

KAS NAMELYJE GYVENA?

Vasario pabaigoje ir kovo pradžioje kalbėjome kaip visiems svarbu turėti savo namelius. Vaikai dėliodami iš kartono iškirptas namo dalis sužinojo, kur yra sienos, stogas, kur dėti langus, duris. Iš kaladėlių pastatė tvartelį ir apgyvendino juose naminius gyvūlėlius. Statė namus lėlytėms. Stebėdami plakatus sužinojo, kieno namai yra ežeras ir kas gyvena urveliuose. Padarėme dvi knygutes: Bitučių namelis – avilys, Paukštelių namelis – inkilas. Linksmai dalyvavome Kaziuko mugėje.

2018-03-16

TRYS KARALIAI

Sausio 5 dieną „Voveraičių“ grupėje vaikus aplankė Trys Karaliai. Jie pasakojo vaikams savo ilgos kelionės istoriją bei įteikė dovanų – Smilkalų, kad piktosios dvasios nepultų, Aukso, kad metai būtų turtingi ir Miros – kad metai būtų geri ir vaikai sotūs. Vaikai  nupuošdami eglutę prisiminė praėjusių švenčių daineles.

2018-01-05

ANTRASIS GIMTADIENIS

„Voveraičių“ grupėje sausio 4 dieną šventėme antrąjį Asteros gimtadienį. Susikibę rateliu dainavome daineles, šokome, žaidėme. Jubiliatei užpūtus žvakutes sėdome prie gražaus vaišių stalo. Astera, auk didutė, būk gerutė!

2018-01-04

PIRMOSIOS KALĖDOS DARŽELYJE

Gruodžio 21 dienos vakarą Voveraitės grupės vaikai kvietė savo tėvelius į Kalėdinę pasaką stebuklingame miške. Sniego Karalienei atkeliavus, miško žvėreliai dainavo daineles, žaisdami didaktinį spalvų žaidimą – puošė eglutę, šoko. Miško žvėrelius aplankė ir močiutė, kuri tęsdama grupės projektą „Iš močiutės skrynios“ mokė vaikus žaisti įvairių žaidimų dainuojant liaudies daineles, dovanojo po angeliuką, ateinančių švenčių proga. Žaidimais, dainelėmis, šokiais prisilinksminę vaikai virė stebuklingą „košę malošę“. Prisivirę košės savo brangiems tėveliams dovanojome trumpametražį filmuką apie linksmą mūsų laiką čia -darželyje.

2017-12-21

ŽIEMOS PASAKA

Gruodžio pirmomis savaitėmis vaikai džiaugėsi atėjusia žiema. Lauke, pažaidę su sniegu, grupėje „Ryto rato“ metu šoko su sniego seniu, pūtė nuo delno lengvas vatos snaiges, darė ir žaidė iš popieriaus pasidarytomis sniego gniūžtėmis, klausėsi skaitomų pasakėlių, eilėraštukų apie žiemą ir stebėjo iliustracijas.

2017-12-20

ČIŪČIA LIŪLIA PUPA

„Čiūčia liūlia, mik mik mik…“ („Didelės tamsos lopšinė“, Kakė Makė).

Gruodžio viduryje startavo „Voveraičių“ grupės projektas „Iš močiutės skrynios“. Pas mažuosius darželinukus apsilankė dvi močiutės (neformaliojo švietimo muzikos mokytoja bei grupės auklėtoja), kurios su vaikučių pagalba migdė lėlytę. Vaikai su didžiausiu džiaugsmu kibosi rankytėmis į pledą ir liūliavo lėlę. Migdydami dainavome įvairias lopšines, nuo seniausių iki naujausių („Aa aa pupa“, „Čiūčia liūlia pupa“, „Miegelis ateina“ ir kt.).

2017-12-14

KALĖDOS – STEBUKLŲ METAS!

„Voveraičių“ grupės vaikai buvo ypatingai nudžiuginti, kai mažųjų aplinką papildė nauji edukaciniai žaislai. Mergaitės mylavo dar vieną lėlytę, kurią skubiai vaikai migdė, vežiojo, maitino. Berniukai krykštavo statydami lavinamąjį bokštą. Šešių skirtingų spalvų ir dydžių bokšto dalis vaikams labai įdomu dėti, pačioje žaislo viršūnėje sėdi – meškutis.

2017-12-08

SVEIKI DANTUKAI – GRAŽI ŠYPSENA

Gruodžio 6 dieną „Voveraičių“ grupėje apsilankė, vaikams jau žinoma, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Ji mažyliams suteikė žinių apie dantukų priežiūrą: supažindino vaikus su dantų šepetėliu, dantų pasta, jų naudojimu. Visi grupės vaikučiai turėjo galimybę pasimokyti taisyklingai valyti dantukus.

2017-12-06

MANO DRABUŽĖLIAI

„Mano batai buvo du, vienas dingo – nerandu, aš su vienu batuku, niekur eiti negaliu…“ (K. Kubilinskas).

Lapkričio mėnesio paskutines dvi savaites „Voveraitės“ grupės vaikai nagrinėdami temą „Mano drabužėliai“ ieškojo savo batukų žaisdami žaidimą „Batų košė“. Vaikai vardino drabužėlių pavadinimus, tyrinėjo bei atpažino savo ir kitų draugų rūbelius. Mergaitės ir berniukai mokėsi ne tik nurengti, tačiau ir aprengti grupės lėlytes. Meninius gebėjimus mažyliai ugdėsi štampuodami, spalvindami, klijuodami įvairius darbelius drabužėlių tema.

2017-12-01

ŠVARIOS RANKYTĖS – SVEIKI VAIKUČIAI

Siekiant ugdyti tinkamus asmens higienos įpročius lapkričio 20 dieną „Voveraičių“ grupėje vyko edukacinis užsiėmimas, kurį vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė. Visi vaikučiai mokėsi taisyklingai plauti rankytes. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje Audronė padovanojo visiems po spalvinimo knygelę „Sportuok, mankštinkis ir sveikai maitinkis“.

2017-11-20

VIENAS IR DAUG

Spalio – lapkričio mėnesiais mažieji lopšelio darželio ugdytiniai skaičiavo. Mokėmės skaičiuoti grupėje esančius daiktus, dėliojome nuo mažiausio iki didžiausio. Smagiai sekėme pirštų pasakėles, skaičiavome savo pirštukus. „Voveraitės“ grupės dvimečiai ypatingai domisi menine ugdomąja veikla – klijavome aplikacijas, piešėme pirštukais, lipdėme iš plastilino, dažėme akvarele.

2017-11-10

SVEIKAS, RUDENĖLI!

        Vaikai domisi gyvosios gamtos pasauliu, augalais ir gyvūnais. Ką mėgsta ėsti triušis? Kaip smagiai šnara lapai, per kuriuos brendu lauke! Spalio pirmosiomis savaitėmis „Voveraičių“ grupės vaikai džiaugėsi atėjusiu rudenėliu ir jo dovanomis. Mokėsi atpažinti ir įvardinti daržoves, vaisius. Meninius gebėjimus ugdėsi spalvindami, štampuodami ir tapydami įvairius darbelius.

2017-10-13

SMAGŪS UŽSIĖMIMAI GRUPĖJE

„Voveraičių“ grupėje vaikams yra sudarytos galimybės žaisti, tyrinėti, rasti ramią vietą pailsėti, taip pat – pakankamai vietos žaisti judrius ir stalo žaidimus. Juk vaikams iki trejų metų žaidimas – efektyviausias ugdymosi būdas.

2017-09-21