Žiogeliai

 

loonapix_14762718012287844385

GRUPĖ „ŽIOGELIAI“

Joninių šventė

Vasarėlei prasidėjus

Pokalbis “ŠVARIOS RANKOS”

Gegužės 17d. grupėje “Žiogelių” lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Giedrė ir priminė apie rankų švaros svarbą. Vaikai sužinojo, kaip kovoti su mikrobais, plovė rankas, net padidinamuoju stiklu apžiūrėjo ar rankos švarios.

Gegužės15 d.  vaikučiai lankantys „Voveraičių“ ir „Žiogelių“ grupes drauge su savo auklėtojomis dalyvavo kūrybiniame projekte „Kiaulpienių saulė“, kurį organizavo „Mažeikių r. Sedos darželio“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Garalytė. Šio projekto tikslas įtvirtinti vaikams, kaip atrodo kiaulpienė, paaiškinti kas yra kiaulpienė ir iš jų žiedelių sudėlioti saulę, kuri kasdien mus apgaubia šiluma.

Su vaikais grupėje aptarta kiaulpienės išvaizda, naudingos savybės bei vyko diskusija, kodėl kiaulpienė dar vadinama piktžole. Lauke skambant muzikai rinko kiaulpienių žiedus, sudėliojo paveikslėlį – saulę, nes kiaulpienės panašios į saule. Vaikai smagiai ir naudingai praleido laiką lauke.

Gegužės 10-oji – Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, minint šią dieną sulaukėme svečių iš Šiaulių valstybinės kolegijos Savanorių akademijos. Vaikučiai linksmai pajudėjo su personažais.

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena, jos šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Rankos yra pagrindinis infekcijų perdavimo šaltinis. Aiškinomės su vaikais kada ir kaip plauti rankas, po žaidimų rankas valėme į drėgnas servetėles, stebėjome ar servetėlės spalva pasikeitė, visi draugiškai prisiminėme, kaip plauti rankutes. Atlikome praktinę užduotį „penki rankų plovimo žingsneliai“.

Mamos diena

Pavasaris ir mama, viskas taip gražu,
Širdelė mano plaka su Tavimi kartu…

Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Tą dieną išreiškiame pagarbą, meilę ir padėką savo Mamoms.  „Žiogelių“ grupės  vaikučiai pakvietė  mamytes į MAMYČIŲ šventę. Šventėje nuoširdžiai skambėjo dainelės, žaidimai, ir eilėraštukai, kurie buvo skirti brangiausiam žmogui – MAMYTEI. Po pasirodymo vaikučiai paėmė savo sodintas gėlytes ir nubėgo padovanoti savo mamytėms. Ši akimirka buvo išties jaudinanti. Ne viena mama buvo sujaudinta, kai vaikelis apsikabino ją ir pabučiavo. Tai brangiausia dovana, kurią gali gauti mama iš savo vaiko.

 

 

SAULUTĖ PAKVIETĖ ŽIEDELĮ

EKOLOGINIS PROJEKTAS „MANO ŽALIOJI PALANGĖ“

 „Žiogeliai“ noriai sutiko dalyvauti šiame konkurse ir grupėje įkurti savo ,,žaliąją palangę“. Šį konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso tikslas – skatinti ir propaguoti ,,žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus.Auklėtojos kartu su ugdytiniais grupėje įrengė žaliąją palangę, kurią pavadino ,,Velykiniai sodeliai“. Velykiniai sodeliai, tai tarsi naujo gyvenimo pradžia, kai iš mažo grūdelio išauga naujas daigas. Kiekvienas vaikas turi galimybę tai pats išgyventi. Velykinių sodelių sėjimas jau tapo grupės tradicija. Juos sėja prieš kiekvienas Velykas. Pirmas darbas – gerai paruošti žemę, kurią vaikai susipila į savo indelius. Po to supila kviečių grūdelius. Šis darbas atliekamas su dainele ,,Mes sėjame, sėjame kvietelius ir užpilam juoda žemele, jie miega tamsiam patale…“. Paliejus žemę prasideda laukimas. Kiekvieną rytą vaikai tikrina ar jau sudygo daigeliai. Po 3-5 dienų pasirodo pirmieji žali, gležni daigeliai. Vaikai velykinius sodelius papuošia iš vilnos veltais mažais viščiukais.

2017m. balandžio 27 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių yra minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, skatinti kurti tylesnius namus, tylesnes mokyklas, ugdyti visuomenės atsakomybę už tylios aplinkos puoselėjimą.

Akcijos tikslas ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, pabrėžiant didesnį jų pažeidžiamumą dėl neigiamo triukšmo poveikio jų aplinkoje, ugdyti atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo jiems augant ir vėliau esant suaugusiais.

Žiogelių“ grupės ugdytiniai žaidė žaidimus, kurie padėjo suvokti tylos ir triukšmo galią. Auklėtoja papasakojo, kas gali nutikti ilgai gyvenant triukšmingoje aplinkoje.

 

 

Balandžio 25 d.

Šioms čiauškutėms keturi metukai,

Klegesio pilni visi namai,

Šurmuly linkėjimų sutūpę

Laimės ir gerumo aitvarai.

Kiekviena diena tarytum šventė

Nardo džiaugsmas meilės spinduliuos

Kaip smagu toj pasakoj gyventi

Kol vaikystė rožiniuos sapnuos.

RID RID MARGI MARGUČIAI

Balandžio 10- 19 dienomis gr. “Žiogeliai” vaikučiai ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms. Darė įvairiausius darbelius, gamino popierines verbas, klijavo, tapė, lipdė, kiekvienas pasisėjo želmenėlių – velykinės žolytės, kuri iki Šv. Velykų tikimės gražiai sužaliuos ir džiugins pavasarine gaiva. Išmoko deklamuoti mintinai eilėraštuką, kurį padeklamuos per Velykų šventę.Vaikučiai linksmai nusiteikę sugužėjo į salę, kurioje atskridęs „gandras“ su “gandriukais” padeklamavo eilėraštį. Vaikai „gandrą“ erzino žinomais ir išmoktais erzinimais.

PAUKŠTELIAI SUGRĮŽO

Balandžio 6 dieną ugdytiniai lydimi auklėtojos ir auklytės aplankė Talkšos ežero pakrantėje gyvenančius paukščius.Pasidžiaugė pavasarėjančia gamta. Šia smagia išvyka vaikai įtvirtino savaitės temą “Paukščiai sugrįžo”, kurio tikslas suteikti žinių apie paukščius.

PASAKŲ ŠALIS. TEATRO DIENA 2017 03 24

Š. m. kovo 24-31 dienomis ,,Žiogelių“ grupės vaikai prisiminėme žinomas pasakas. Pasakų šalis domina, moko ir suteikia daug džiugių emocijų.Vaikai įvardino mėgstamiausią pasaką, papasakojo, kas toje pasakoje vyksta.Darželio auklėtojos pakvietė vaikus į salę paminėti teatro dieną, kur vaidino lėlių teatro spektaklį ,,Pagrandukas“.

 

 

MŪSŲ RANKOS IR ŽODŽIAI SKIRTI NE PATYČIOM!

PASAULINĖ VANDENS DIENA

Kovo 22 dieną džiugiai nusiteikę „Žiogelių“ grupės auklėtiniai sugužėjo į „Boružėlių“ grupę ir drauge paminėjo Pasaulinę vandens dieną, kurios tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.

Vaikučiams grupių auklėtojos pasakojo, kad be vandens nebūtų gyvybės pasaulyje, kaip gamtoje vyksta nuolatinė vandens apytaka, kuo vertingas požeminis vanduo, kodėl reikia saugoti ir taupyti vandenį, kuo reikšmingas vanduo sveikatai.

Vaikai atliko eksperimentus – „ Skęsta – plaukia“, „Šiltas – šaltas“, „Judantis guašas“.

Klausėsi lietučio pasakos, žiūrėjo filmuką apie vandenį „Tekėk, upeliuk, tekėk“. Ragavo vandenį iš čiaupo,  šaltinio ir distiliuoto, bandė įvardinti vandens savybes, skonį, spalvą ir pan.

Vaikai diskutavo apie vandens naudą visiems gyviems organizmams. Nutarė, kad vandenį reikia taupyti.

 

PIRMIEJI PAVASARIO PRANAŠAI.

MŪSŲ MYLIMA ŽEMELĖ.

Š.m. kovo 6- 24 dienomis “Žiogelių” grupės vaikai kalbėjo apie pirmuosius pavasario požymius, stebėjo gamtos atbudimo ženklus,tirpstantį sniegą, pražydusias pirmąsias snieguoles, klausėsi čiulbančių paukščių balsų.

Kovo 17d. lopšelyje – daželyje “Gluosnis” paminėta Pasaulinė Žemės diena. Renginio metu vaikai klausėsi pasakojimo apie Žemėje augančius augalus, gyvenančius gyvūnus ir aptarė žmonių elgesį gamtoje.

VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „LAISVA LIETUVA – 27“

Vasario 26-kovo 11d. „Žiogelių“ grupės vaikučiai,  dalyvavo piešinių konkurse „Laisva Lietuva -27“. Piešinių konkursas buvo skirtas puoselėti patriotiškumą, tradicijas ir meilę tėvynei.  Maja Lukauskaitė ir Jonė Žemeckaitė  apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis ir LR Seimo nario Algirdo Syso padėkomis.

 

UŽGAVĖNĖS

Užgavėnių šventė, kuri daugumai siejasi su močiučių, mamų blynais.“ Žiogelių “ grupės vaikai taip pat kepė blynus.Džiaugiamės savo užbaigtomis kaukėmis.

MANO GIMTINĖ – LIETUVA

Š.m. sausio 13 – 17d. su vaikais kalbėjomės apie savo gimtinę – Lietuvą. „Žiogelių“ grupėje auklėtojos vedė edukacinius užsiėmimus, kurių metu vaikams buvo pasakojama apie Lietuvą, valstybės simbolius – vėliavą ir herbą.Vaikai gamino įvairius darbelius, skirtus Lietuvai.

DARŽELIO GIMTADIENIS

Vaikai kartu su tėveliais kūrė gėlių kompoziciją.Piešė tortus, spalvino balionus. Visi drauge šventė darželio gimtadienį.

SENIŲ BESMEGENIŲ ŠALYJE

Š.m. sausio 23-27d. „Žiogelių“ grupėje buvo tikra  senių besmegenių savaitė. Vaikai piešė, klijavo senius besmegenius. Šoko „Senių besmegenių“ šokį, žaidė įvairius žaidimus, mokėsi eilėraštį „Mes nulipdėm sniego senį.“

TARPTAUTINIS PROJEKTAS „Joy of Snow“

„Žiogelių“ grupės vaikai dalyvavo tarptautiniame eTwinnig projekte “ Joy of Snow“. Projektas – skirtas paminėti pasaulinei Sniego dienai.Projekte dalyvavo-Lietuva, Moldovos Respublika, Rumunija, Turkija,Ukraina, Čekija, Olandija , Graikija, Slovakija, Bulgarija, Latvija.

 

 

RESPUBLIKINIO PLENERO „SNIEGO KARALYSTĖ 2017“

Ikimokyklinių grupių ,,Žiogeliai“, ,,Saulutės“, ,,Boružėlės“ ugdytiniai dalyvavo respublikiniame plenere „Sniego karalystė 2017“, kuris skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams, taip pat XIX ir XX a. lietuvių romantizmo poeto Maironio 155-osioms gimimo metinėms paminėti.

GEOMETRINIŲ FIGŪRŲ PASAULYJE

 Šią savaitę „Žiogelių“ grupės vaikai praleido „Geometrinių figūrų pasaulyje“. Pasekėme pasaką ,,Geometrinių figūrų ginčas“. Pasiūlėme įvairių žaidimų, kurių metu vaikai įgijo žinių apie geometrines figūras. Dėliodami geometrines formas vieną šalia kitos, įsitikinome, kad visos geometrinės figūros yra reikalingos.

 

„Atmintis gyva, nes liudija“

2017-01-13 d. 8.00 val. ryte lopšelio-darželio ,,Gluosnis“ languose užgeso šviesos ir sužibo daugybė žvakelių. ,, Žiogelių” grupės ugdytiniai prisidėjo prie šios pilietinės visuomeninės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

TYRINĖJIMŲ, ATRADIMŲ SAVAITĖ

Š. m. sausio 9-12 dienomis „Žiogelių“ grupėje vyko „Tyrinėjimų, atradimų savaitė“. Vaikai išsiaiškino, kad baltas, purus sniegas nėra toks švarus kaip atrodo, sužinojo kaip sniegą paversti ledu, skoniu, išmėgino įvairias piešimo technikas ir kt. Tyrinėdami vaikai sužinojo daug naujo, atvėrė sau neregėtą, nuostabų pasaulį. Be to, jie sukūrė tikrą, veikiantį ugnikalnį! Kiekvienas sėkmingai įvykdytas bandymas vaikui suteikė pasididžiavimo, pasitikėjimo savimi jausmą. Savaitės tikslas – skatinti vaikus tyrinėti ir eksperimentuoti, ugdyti vaikų smalsumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą ir pastabumą.

TARPTAUTINIS PROJEKTAS “ I smell Christmas ! – eTwKalėdos 16″

„Žiogelių“ grupės vaikai dalyvavo tarptautiniame eTwinnig projekte “ I smell Christmas ! – eTwKalėdos 16″. Projekto tikslas – sukurti vaikams Šv. Kalėdų Šventine nuotaiką. Vaikai pasidalino geromis emocijomis su kitais vaikais.Projekte dalyvavo – Lietuva, Turkija, Ukraina, Čekija, Olandija, Rumunija, Graikija, Slovakija, Bulgarija, Latvija.

SEKU SEKU PASAKĄ

„Žiogelių“ grupės vaikai ne tik mėgsta klausytis sekamų pasakų ,bet patys bando sekti jau girdėtas pasakas, nupiešti ir savo sukurtas pasakas, jas suvaidinti.Pasekė ir aptarė lietuvių liaudies pasaką „Ropė“. Veiklos metu vaikai paeiliui turėjo mesti “ropes” į kibirėlį ir suskaičiuoti, kiek “ropių “ pateko ir nepateko į kibirėlį. Taip pat vaikams reikėjo ištraukti kortelę su skaičiumi ir padėti tiek “ropių”, koks skaičius parašytas kortelėje.

Edukacinė išvyka į Angelo muziejų.

2016 gruodžio 16 d. “Žiogelių” grupės vaikai lankėsi Angelo muziejuje. Vaikai apžiūrėjo ten esančią angelų kolekciją, sužinojo apie angelų sargų reikšmę. Besiklausant stebuklingų istorijų apie angelus vaikai sukūrė savo pakabukus – angeliukus, pasiruošusius išpildyti jų norus.

 

 

Paroda „MANO KALĖDINIAI BATAI“

Šios parodos svarbiausias siekis – paskatinti tėvus kartu su savo vaiku, patarti jam, padrąsinti ir svarbiausia – kurtu svajoti. Eksponuojami kalėdiniai batai, kurių gausumas ir išradingumas privertė ne vieną sustoti ir nusišypsoti, galbūt net pasvajoti, kur gali nunešti šie žaismingi batai….

img_20161208_110354 img_20161213_154050 img_20161213_154147 img_20161213_154244 img_20161213_175336 img_20161213_175356 img_20161213_175421 img_20161213_175457 img_20161215_094856 img_20161215_095033 img_20161215_095040 img_20161215_095102 img_20161215_095130

ŽIEMUŽĖ SNAIGĖM SNINGA

Š.m. gruodžio 5-9 dienomis su vaikais džiaugėmės iškritusiu sniegu, nors jo ir nedaug, bet diskutavome iš kur jis atsiranda ir kur dingsta. Grožėjomės žiemos vaizdais, aiškinomės, kas yra snaigės, sniegas, ledas. Vaikai žiemą išreiškė įvairiomis meninėmis priemonėmis, naudojo įvairią techniką: lipdė, klijavo, dažė ir pūsdami muilo burbulus perteikė popieriniame lange ledo gėles. Kiekvieną rytą skaitydavome advento kalendoriuje paliktus nykštukų laiškus.

MES –  PAUKŠTELIŲ DRAUGAI

Visos šios savaitės veiklos buvo skirtos susipažinimui  su žiemojančiais paukščiais: sniegena, zylutė,šarka, varna.

img_1245 img_1246 img_1247 img_20161128_113330 img_20161128_115257 img_20161128_115259 img_20161128_140125 img_20161130_100033 img_20161130_100133 img_20161130_100208

Sveikiname Mają su 4-uoju gimtadieniu!

                                                       loonapix_1481027551111370570

Šiandien grupėje sklandė išties Kalėdinė nuotaika – kiekvienas užkabino ant eglutės po žaisliuką.

img_20161207_103354 img_20161207_103446 img_20161207_103544 img_20161207_103601 img_20161207_103641 img_20161207_103703 img_20161207_103717 img_20161207_103723 img_20161207_103738 img_20161207_103933 img_20161207_105014

Su balta žiema ir Advento pradžia.

Adventas – susikaupimo ir laukimo metas, kuomet krikščionis ruošiasi didžiausiai metų šventei – kūdikėlio Jėzaus gimimui – Kalėdoms. Mažiesiems ši šventė labiau asocijuojasi su Kalėdų Senelio laukimu, eglutės puošimu bei dovanomis.

img_20161201_101713 img_20161201_101718 img_20161201_101906 img_20161201_101923 img_20161201_101931 img_20161201_102115 img_20161201_102526 img_20161201_103631

Tarptautinė draugo diena

Š. m. lapkričio 29 d. minint Tarptautinę draugo dieną „Žiogelių“ grupės vaikai apsilankė „Nykštukų“ grupėje. Vaikai su auklėtojomis aptarė draugystės temą, nagrinėjo jos svarbą, draugišką elgesį, būdus, kaip susirasti draugų ir išlaikyti draugiškus ryšius. Prisiminėme stebuklingus žodžius: „ačiū“, „prašau“ ir „atsiprašau“ vartojimo reikšmę bendraujant tiek su suaugusiais, tiek su bendraamžiais. Visi kartu pažiūrėję animacinį filmuką „Meškiukas peštukas“ aptarėme personažų elgesį ir nusprendėme, kad draugiškai gyventi daug smagiau ir įdomiau. Vaikučiai norėdami padėkoti už priėmimą – padovanojo kiekvienam draugui po angelą, kuris primins, kad vaikai yra draugiški ir turės angelą sargą.

 

 „DRABUŽĖLIŲ PILNA SPINTA

Š. m. Lapkričio 21 – 25 dienomis su vaikais kalbėjome apie aprangą ir apavą.  Visą savaitę vyravo žodiniai (aiškinamasis pokalbis), vaizdiniai (demonstravimas, savarankiškas stebėjimas) ir kūrybiniai (kūrybinis darbas, mokymasis bendradarbiaujant) metodai, kuriais siekiama, kad vaikučiai atkreiptų dėmesį į savo aprangą ir apavą, pastebėtų gražios aprangos pavyzdžius, pratintųsi tinkamai rengtis, autis, tvarkingai susidėti savo drabužius. Stengėsi atpažinti ir teisingai pavadinti drabužėlius, sudaryti daiktų (rūbų) grupes pagal nurodytą požymį, pagal paskirtį. Berniukai ir mergaitės lygino savo ir draugų drabužėlių spalvas, mokėsi apsiauti teisingai batukus, klausėsi įvairių kūrinėlių, deklamavo eilėraštuką “Pirštinė”, skaičiavo, matavo dydžius, sportavo, piešė, štampavo, klijavo. Įgijo žinių, gebėjimų apie tai, kaip taisyklingai rengtis, autis batus.

AMELIJAI 3-EJI

Lapkričio 14-18 dienomis su vaikais gvildenome temą “Kas tvartelyje gyvena”. Iš paveikslėlių susipažino su naminiais gyvūnais, klausėsi jų skleidžiamų garsų. Sužinojo, kuo jie naudingi, kuo minta ir kur gyvena. Bendraudami ir bendradarbiaudami atliko praktines užduotis.

Lapkričio 16 d., minint Tolerancijos dieną, lopšelyje – darželyje „Gluosnis“ buvo surengta šventė „Draugaukime“. Su vaikučiais bendravo Tolerancijos Fėja, kuri linkėjo vaikams būti tolerantiškiems, nesityčioti, nesijuokti iš draugo, ypač jei jis kitoks, o priimti tokį koks jis yra. Aptarė, kaip draugiškai bei tolerantiškai elgtis ne tik su bendraamžiais, bet  ir su senyvo amžiaus žmonėmis. Juk kiekvienas nori būti mylimas, gerbiamas ir suprastas. Ir ne tik šią dieną! Visi žiūrėjo animacinį filmuką „Obuolių maišas“. Fėjai talkino įvairūs personažai: „Nedraugiška mergaitė“, „Susivėlusi mergaitė“, “Senelė“,  kuriuos suvaidino darželio auklėtojos.„Nedraugiška mergaitė“ padovanojo po tolerancijos paukštelį kiekvienam vaikui .

Šventė praėjo linksmai ir turiningai.

img_1162 img_1169 img_1172 img_1179 img_1181 img_1184 img_1189 img_1191 img_1225 img_1227 p1050506 p1050508 p1050514 p1050515 p1050517 p1050518 p1050521 p1050522 p1050523 p1050524 p1050525

Iškritęs sniegas suteikė vaikams džiugių emocijų.

img_20161114_114521 img_20161114_114524 img_20161114_114534 img_20161114_114538 img_20161114_114541 img_20161114_114553 img_20161114_114603 img_20161114_114607 img_20161114_115054_1

Lapkričio 11-oji Atšvaitų diena.

Siekdami apsaugoti vaikų gyvybes “Žiogelių” grupės vaikai prisijungė prie Lietuvos automobilių kelių direkcijos paskelbtos atšvaitų dienos.

Vaikai  klausėsi policijos bičiulio Amsio patarimų kaip taisyklingai užsisegti atšvaitą.

img_20161110_101354 img_20161110_101447 img_20161110_101505 img_20161110_101739 img_20161110_101752 img_20161110_101835 img_20161110_101900 img_20161110_102000 img_20161110_102026 img_20161110_102037 img_20161110_102051 img_20161110_103155

„Žaidimų dienelės“. Linksmai leidome dienas, išbandėme naujus stalo žaidimus. Mokėmės lietuvių liaudies ratelių, prisiminėme jau išmoktus judriuosius žaidimus. Patys kūrėme stalo žaidimus, panaudodami tualetinio popieriaus ritinėlius, šiaudelius, nuo jogurto atlikusias dėžutes bei spalvotus kamuoliukus. Ieškojome grupės aplinkoje išsibarsčiusių spalvų ir jas atsakingai bandėme suskaičiuoti – nustebome, kiek jų daug!

Sveikinimai Edgarui su 4-tuoju gimtadieniu. Šokome ir skanavome atneštų vaišių, ačiū už jas.

„Žiogelių“ grupės vaikučiai apsilankė „Boružėlių studijoje“, „Labas rytas, Gluosni“. Laidos metu vaikai sužinojo, kas gamina žaislus, apžvelgė orų prognozę, mankštinosi kartu su draugais, susipažino su skaičiumi 3, sprendė galvosūkį, aptarė savaitės naujienas.

Užsiėmimo metu, vaikai, įsijautė į operatoriaus, žurnalisto ir laidų vedėjo vaidmenis.

14859549_1406549559373656_1674659235_o 14876287_1406549429373669_1171951777_o 14881566_1406549376040341_102251243_o img_20161024_095332 img_20161024_100339 img_20161024_100359 img_20161024_100946 img_20161024_101414 img_20161024_101955_1

Spalio 21 dieną  “Žiogelių” grupės ugdytiniai lydimi auklėtojų bei auklytės apsilankė Šiaulių miesto centriniame parke. Pasidžiaugė rudenėjančia parko gamta, margaspalviais lapais. Matavome medžius, ieškojome aukščiausio ir plačiausio kamieno, įvardinome medžių pavadinimus. Šia smagia išvyka vaikai įtvirtino savaitės temą „Aš pažįstu medį“, kurios tikslas suteikti žinių apie medžius, jų reikšmę gamtai ir žmogui.

img_9644 img_9647 img_9648 img_9650 img_9653 img_9665 img_9672 img_9675 img_9676 img_9690 img_9694 img_9697 img_20161017_114528

Spalio 17- 21d. susipažinome su medžio pagrindinėmis dalimis: šakos, lapai arba spygliai, kamienas, šaknys. Medžiai, kurie turi lapus vadinami lapuočiais, o kurie turi spyglius vadinami spygliuočiais. Išsiaiškinome, kiek daug skirtingų medžių auga aplink darželį: beržas, ąžuolas, kaštonas, liepa, eglė, klevas.

img_1029 img_1030 img_20161017_093950 img_20161017_094216 img_20161017_113346 img_20161017_113520 img_20161017_155520 img_20161020_094204 img_20161020_095046 img_20161020_095500 img_20161020_162800 img_20161020_163113

Sveikiname Nedutę su 4-uoju gimtadieniu. Grupės draugų palinkėjimus užrašėme ant balionų ir iš visų jėgų pakėlėme Nedutę net keturis kartus. Linksmai šokome ir skanavome mamytės atneštų vaišių, ačiū už jas.

nedai

 

Rudenėlis šaltas ir lietingas.  „Žiogelių“ grupės ugdytiniai pastebėjo, kad lauke darosi vis labiau šalta ir dažnai lyja lietus, todėl ateinant į darželį reikia apsirengti šiltesniais drabužiais.

img_20161011_160017 img_20161011_160400 img_20161011_160554 img_20161012_113346 img_20161012_113401

Vaikų higieninių įgūdžių ugdymas atliekant savitvarkos veiksmus.

img_20161010_093125 img_20161010_093132 img_20161010_093511 img_20161010_093515 img_20161010_093627 img_20161010_093637 img_20161010_093657 img_20161010_093812 img_20161010_093814 img_20161010_094531

Rudenėlio išdaigos.

Saulėtu rugsėjo takeliu atkeliavo rudenėlis, kuris sukvietė „Žiogelių“ grupės vaikučius į darželio žaliąją pievelę.

img_20160929_111301 img_20160929_112744 img_20160929_113501 img_20160929_110725