Zuikučiai

Eina Zuikis takeliu,

Kyšo ausys tarp gėlių,

Strykt kairėn, strykt dešinėn,

Ir pasislepiu žolėn.

Sveikiname 6-ąjį gimtadienį atšventusią Rugilę!


Kovo 4 dieną „Zuikučių“ grupėje vyko triukšminga Kaziuko mugė.  Vaikus aplankė ir Kaziukas su Kazyte, kurie papasakojo apie mugės tradicijas, kartu šoko ir dainavo. Jaunieji prekybininkai grupėje ant stalų pridėjo įvairiausių pačių pagamintų dirbinių: keramikos ir dailės, mezginių, darbelių ir popieriaus, siūlų, karoliukų, kartu su mamytėmis iškeptų skanumynų.Sveikiname 6-ąjį gimtadienį atšventusią Emiliją!


Vasario 25 dieną lopšelio-darželio kieme vyko Užgavėnių šventė, kurios metu auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais ir kt., linksmai šoko, dainavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo. Vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Pasilinksminę ir pasivaišinę gardžiais blynais, skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, sudegino žiemos simbolį Morę.2020-02-20 Išvyka į Žaliūkių malūną.
„Zuikučių“ grupės vaikai lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje ir stebėjo duonos kepimą. Vaikai sužinojo koks sunkus duonelės kelias, kol ji patenka ant mūsų stalo. Minkė tešlą, padėjo kepti ir gardžiavosi iškepta duonele, sužinojo apie Lietuvos krašto etnokultūrą ir jos paveldą.

 2020-01-20   Akimirkos iš Žiemos šventės2020-01-13-17  Tyrinėjimų ir atradimų savaitė


Sausio 16 dieną ,,Zuikučių” grupės vaikai lankėsi Šiaulių Geležinkelio muziejuje. Vaikus pasitiko ir  ekskursiją vedė muziejaus metodininkė Ilona. Vaikai apžiūrėjo lauke esančius senovinius garvežius, mašiną, traktorių. Muziejuje vaikai susipažino su Lietuvos geležinkelio istorija, apžiūrėjo senoviškus geležinkeliečių darbo įrankius, kelionių geležinkeliu atributus ir kitus senoviškus eksponatus. Didžiausią įspūdį paliko veikiantis maketas su žaismingai riedančiais traukinukais, švieselėmis, judančiais objektais. Šis maketas padėjo pažinti geležinkelio struktūrą: kelius, tiltus, tunelius, pastatus, signalizaciją ir kt. Vėliau vaikučių laukė praktinė užduotėlė-garvežiuko iš popieriaus surinkimas ir puošimas.
Sausio 11-oji-tarptautinė „ačiū“ diena, tad šį magišką žodį šiandien Jums visiems taria „Zuikučių“ grupės vaikai!


Sausio 6 d. mūsų lopšelyje-darželyje lankėsi Trys Karaliai. Trys Karaliai atvyko nešini dovanomis – mira, auksu ir smilkalais. Kasparas, Merkelis ir Baltazaras visiems palinkėjo būti linksmais ir gerais, patarė gyventi santarvėje ir draugystėje bei priminė, kad laikas nupuošti eglutę.


Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusį Jokūbą!


Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusį Rapolą!


Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusią Tėją!


Gruodžio 10 dieną „Zuikučių“ grupės vaikai lankėsi Šiaulių VPK Policijos muziejuje. Jame susipažino su Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo (įkūrimo) istorija, apžiūrėjo pareigūno uniformas, pasimatavo neperšaunamą šalmą, palaikė skydą ir pasidarė piršto antspaudą.Gruodžio 5 dieną lopšelyje-darželyje vyko Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Susirinko nemažas būrys tėvelių, darbuotojų, vaikučių.  Žaisliukus gamino visų grupių tėveliai su savo vaikučiais ir auklėtojomis kūrybinių dirbtuvėlių metu. Ačiū visiems padėjusiems ir dalyvavusiems šioje gražioje ir linksmoje šventėje.Gruodžio 3 d. „Zuikučių“ grupės vaikai dalyvavo Šiaulių apskrities VPK saugaus eismo pamokėlėje. VPK darbuotoja Kristina vaikams papasakojo, kaip svarbu laikytis kelių eismo taisyklių, priminė atšvaitų svarbą. Vaikai praktiškai išbandė, kaip taisyklingai pereiti gatvę, ką privalo turėti ir žinoti vaikai, važiuojantys dviračiais, sužinojo, kadėl automobilyje svarbu sėdėti vaiko kėdutėje. Visi buvo apdovanoti atšvaitais, liemenėmis, spalvinimo knygelėmis.Išvyka į dantų priežiūros centrą „Clinic DPC“.
Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusį Matą!


Lapkričio 5 dieną keliavome į J.Janonio gimnaziją žiūrėti spektaklio „Peliukas Grufas“.


Spalio 29 d. mūsų darželyje apsilankė nariuotakojai! Buvo eksponuojami tarantulai, šimtakojai, skorpionai, vabalai, maldininkai ir gyvalazdės. Vaikai turėjo galimybę supažinti su gyvūnais ir sužinoti daug įdomybių apie jų aplinką.Spalio 25 d. darželyje vyko Helovino šventė „Raganų puota“.Spalio 24 d. išvyka į „Raibą plunksną“.
Spalio 24 d. atvira veikla „Zuikučių“ grupėje „Noriu viską išmatuoti“.

Spalio 22 d. mus aplankė „Gintarinės šalies cirkas“. Vaikai stebėjo programą su gyvūnais: kačiukais, šuniukais, balandžiais, tigriniu pitonu, dekoratyviniu triušiu. Visiems gerą nuotaiką dovanojo linksmieji kounai.
Spalio 17 d. lankėmės Šiaulių universiteto bibliotekoje. Vaikai sužinojo, kaip knyga atkeliauja iki skaitytojo, kaip jos saugomos saugyklose, pabūvojo Centų kambaryje ir turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet ir paliesti didžiausią, mažiausią ir sunkiausią Lietuvos knygas.
Spalio 14 d. rytą lopšelio-darželio „Gluosnis“ darželinukai rinkosi į visuotinę rytinę mankštą „Sveikuolių sveikuoliai“. Išmokę linksmą šūkį, visi atliko visuotinę mankštą pagal nuotaikingą muziką. Po mankštos visų laukė kliūčių ruožas bei  nuotaikingas ėjimas aplink darželį: dalyviai ėjo kaip meškinai, šokinėjo kaip zuikiai, skrido drugeliais ir t.t.Spalio 11 d. darželyje vyko rudenėlio šventė. Vaikus pasitiko Rudenėlis ir jo padėjėja Morka su krepšiu, pilnu rudens gėrybių.Vaikai minė mįsles, lapuose ieškojo paslėptų lobių-rudens gėrybių.

Dėkojame visiems tėveliams už dalyvavimą rudens gėrybių parodoje!


Išvyka į miesto parką.


Spalio 8 dieną grupėje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė Audronė Breivienė, kuri vaikams teikė patarimus ir pastebėjimus apie sveiką mitybą.


Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusią Godą!


Pačiomis gražiausiomis rudenėjančios gamtos spalvomis nusidažė ir vaikų darbeliai…


Rugsėjo 26 d. vaikų žaidimų ir laisvalaikio parke „Beržynėlis“ vyko kūrybinis pleneras „Rudens mozaika 2019. Tegul žydi laisvė“. L-d „Gluosnis“ auklėtojos, mamytės ir vaikučiai iš gamtinės medžiagos sukūrė Lietuvos žemėlapį „Kalba“.


Prisijungėme prie Europos savaitės iniciatyvos „Diena be automobilio“. Darželyje apsilankęs Kiškis Ilgaausis kalbėjo su vaikais apie saugų eismą,  kvietė visus ne tik šią dieną, bet ir visą savaitę išbandyti darnias kelionės priemones: keliauti dviračiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Tokiu būdu galime sumažinti išmetamo anglies dvideginio lygį, pagerinti oro kokybę ir, svarbiausia, būti sveiki!


Sveikiname 5-ąjį gimtadienį atšventusį Dovydą!


Rugsėjo 12 dieną l-d „Gluosnis“ „Zuikučių“ grupės vaikai keliavo prie Talkšos ežero. Pasidžiaugėme „Geležine lape“, visi kartu įveikėme energetinį labirintą, pasisveikinome su gulbių šeimyna.Iš pačių surinktų gamtinių medžiagų gimsta nuostabūs darbeliai…


Nuostabus oras, gera nuotaika ir taip lauktas batutas!
Po ilgų vasaros atostogų į lopšelį-darželį „Gluosnis“ sugrįžo vaikučių klegesys, juokas ir šypsenos. Žiogas pakvietė visus pašokti, įminti mįslių. Bitutė-paskanauti medaus, o šokėja Varlytė-kartu pašokuoti ir pakvaksėti.