PROJEKTO „FEELING THE HEARTS - FEEDING THE MINDS“ ĮGYVENDINIMAS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „GLUOSNIS“

birželio 27, 2024

Lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ su džiaugsmu pradėjome ir sėkmingai įgyvendinome eTwinning projektą „Feeling the Hearts – Feeding the Minds“. Nuo 2024 m. sausio 15 d. socialinių įgūdžių užsiėmimus lankantys vaikai dalyvavo projekte kurio tikslas – ugdyti vaikų emocinį intelektą ir intelektualius gebėjimus, stiprinant jų širdis meile bei gerumu, o protus – žiniomis.

Vaikai, dirbdami grupėse, kūrė logotipus, atspindinčius projekto esmę. Plakatų kūrimo veikla leido vaikams vizualiai išreikšti savo idėjas ir mintis apie projektą. Dirbtiniu intelektu kūrė muziką judindami kūną.  Ritmikos užsiėmimai įtraukė vaikus į muzikinius ir fizinius pratimus, kurie skatino komandinį darbą ir sinchronišką, sklandų judėjimą. Saugaus interneto dienos metu vaikai mokėsi apie atsakingą ir saugų elgesį internete. Diskusijos ir edukacinės užduotys padėjo jiems suprasti svarbiausias taisykles ir iššūkius, su kuriais gali susidurti virtualioje erdvėje. Užduotis „Linksma vaisių lėkštė“ buvo ne tik smagus užsiėmimas su tėveliais, bet ir puiki galimybė mokytis apie sveiką mitybą. Diskusijos apie sveiką maistą praturtino vaikų žinias apie sveiką gyvenimo būdą. Pasaulinei vandens dienai skirti užsiėmimai skatino vaikus susimąstyti apie vandens svarbą ir jo tausojimą. Vaikai dalyvavo eksperimentuose, žaidimuose, kūrybinėse veiklose ugdė ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę už aplinką, mokėsi rūšiuoti šiukšles. Bendradarbiaujant su projekto partneriais dalyvavo STEAM veiklose, gamino skaičius bei raides iš įvairių medžiagų. Vaikai pažiūrėjo projekto partnerių atliktas veiklas ir sukūrė bendrus produktus skirtus eTwinning dienai ir saugaus interneto dienai. eTwinning dienos veiklos su programėlę „Wordwall“ buvo  netik smagus ir įtraukiantis žaidimas, bet ir lavino vaikų atminties ir susikaupimo įgūdžius. Su vaikais aptarėme, kas yra eTwinning – tarptautinė mokyklų partnerystės programa, leidžianti mokiniams ir mokytojams iš skirtingų šalių bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų.

Projekto „Feeling the Hearts – Feeding the Minds“ veiklos padėjo vaikams ugdyti svarbius socialinius, emocinius ir gyvenimo įgūdžius. Dalyvaudami įvairiose veiklose, vaikai mokėsi dirbti komandoje, dalintis atsakomybe, išreikšti savo kūrybiškumą ir ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Projekte dalyvavo vaikai iš trijų šalių: Turkijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Dėkoju už pagalba įgyvendinant projekto užduotis logopedei A. Adomaitienei, judesio korekcijos specialistei R. Griškuvienei, mokytojoms V. Kiudulienei ir D. Terleckienei.

Socialinė pedagogė Ilona Stuknienė.